mariano
Som náčelník kmeňa Moderných Praľudí posadnutý neustálym zlepšovaním samého seba. Či už ide o zdravie, pohybové schopnosti, kondíciu, efektivitu práce, výkon mozgu alebo stav mysle, neustále hľadám spôsoby ako ich vylepšiť a zvýšiť tak kvalitu svojho života. Mojim poslaním je tieto poznatky šíriť do sveta a pomáhať ľuďom byť lepší ako včera, predovšetkým prostredníctvom tohto blogu.

Komentáre (9)

 1. Ahoj,
  veľmi pekný článok, ďakujem, poučila som sa.
  Prikladám link na Rathove doplnky – možno Ťa budú inšpirovať.
  Prajem pekný deň.
  Ingrid

 2. Cau Mariano, v popise toho Blue Ice blendu pises, ze doda telu vsetky v tukoch rozpustne vitaminy v najprirodzenejsej forme. Znamena to, ze ak to budem pouzivat, nepotrebujem uz zvlast doplnat vitamin D3? Obsahuje ho tento blend dostatok a v dobrom pomere ku K2? Dakujem za odpoved

  1. Ahoj. Áno aj nie. Záleží od tvojho aktuálneho statusu vitamínu D, ale aj tvojej genetiky – ako reaguje tvoje telo na suplementy, resp. D-čko zo stravy. Ak ho máš dostatok a v lete si si nazbieral “do zásoby” a zároveň ho tvoje telo v pohode vstrebáva, tak ti veselo postačí aj tento blend. Jediný spôsob ako to zistiť je otestovať si to (krvný test).

 3. Mám alergiu na kravské mlieko a sóju. Ktorý doplnok vitamínu K2-MK7 mi odporúčate?

  1. Produkt v mojom eshope by mal byť vhodný – neobsahuje žiadne sójové ani mliečne zložky. http://eshop.pracloveka.sk/k2

  1. Díky za tip, no medzi časom som už vymenil Super K za MK-7 od Jarrow Formulas, ktorý je z natto, tiež non-GMO (viď odkaz v texte)

 4. No Natto som nedávno jedol prvý krát v živote, a veru je to zážitok. 😀
  Vďaka za článok, nevieš prosím ako sú na tom kvalitou liptovské mliečne výrobky, maslo, bryndza a tvrdé syry? Tuším Liptov by mal byť z tých lepších, aj keď tie syry neviem no.
  A ešte jedna otázka, zvažuješ suplementančého poradcu aj v tlačenej podobe? Samozrejme že to už nie “free”. Díky

  1. “Liptovské” ako také, môžu byť všelijaké. Značka “Liptov” je pravdepodobne jedna z lepších na SR, no ruku do ohňa by som za ňu nedal. Suplementačný poradca na tlačenú verziu dozreje možno niekedy behom budúceho roka. Prvá bude free elektronická verzia, potom to chcem doplniť na väčší ebook a keď doladím muchy a dokončím veľa plánovaných experimentov, tak zrejme pôjde aj do tlače 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit