Úspešný Pračlovek: Rado

Okrem večných otázok mi do emailovej schránky chodí aj veľa ďakovných emailov s príbehmi spokojných Praľudí, ktorým Princípy Pračloveka zmenili život k lepšiemu. Mám z nich naozaj veľkú radosť a motivuje ma to ďalej prinášať hodnotu. Napadlo ma, že by takéto príbehy mohli motivovať niekoho, kto by tú zmenu aj chcel, no zatiaľ sa k činu neodhodlal. Preto týmto príspevkom spúšťam novú kategóriu článkov „Úspešný Pračlovek“. Jedným takým úspešným pračlovekom je aj Rado, ktorého príbeh si môžeš dnes prečítať… Veľmi dobre si spomínam na časy, kedy som ako 13 ročný školák vážil okolo 83kg (a 2 metre som bohužiaľ taktiež nemeral…) a ako sa mi môj ujo zasmial do tváre, keď som k nim prišiel na návštevu a vážil som viac ako on. Nie je to jedna z vecí, ktoré by vám ako školákovi mohli vybudovať si sebavedomie. A byť „tučniakom“ na základnej škole a s tým spojeným vysmievaním sa taktiež nie. Tento čas bol pre mňa začiatkom cesty za cieľom, ktorým boli „kocky na bruchu“ a byť „chudým“ chalanom, aby sa mi už nič také ako predtým nestalo. Na tejto novej ceste som každým novým týždňom, mesiacom a rokom začal dostávať k novým informáciám a vedomostiam o výžive, psychológii a cvičení, ktoré mi pomáhali sa krok po kroku dostať bližšie k môjmu cieľu. A kde do tohoto príbehu vlastne zapadá Marián?

Mariánova kniha bola jedným z dôležitých miľníkov na mojej ceste. Od Mariána som sa dozvedel o čiastočnom hladovaní, o HIIT a ďaľších technikách, ktoré veľmi prispeli k tomu, aby tie „kocky“ boli konečne aj na mojom bruchu. Ale nejde iba o kocky. (Aj keď vyzerať vysekane nie je úplne najhorší pocit 🙂 ). Dosť veľkou zmenou bolo pre mňa hlavne obrovské množstvo energie a entuziazmu, ktoré som pri jeho režime pociťoval. Ísť si von zaskákať/zacvičiť pre mňa nebolo povinnosťou, ale jednoducho nevyhnutnosťou, pretože som zo seba potreboval tú energiu nejako „vytrieskať“. 

Taktiež bola vcelku haluz nebyť hladný aj viac ako 24 hodín po poslednom jedle a sledovať, ako sa ľudia okolo mňa „musia najesť“ už asi po 3 hodinách od toho, ako sa naobedovali. Jednou z vecí, ktorej v živote verím je, že ak chcete niečo vedieť, opýtajte sa človeka, ktorý je expertom v danom odvetví. Marián je chalan, ktorého fyzické výkony hovoria samy za seba a stačí sa len pozrieť na jeho stránku, alebo videá na YouTube, aby ste si to overili. Nie je práve z tých, ktorí by nevedeli, o čom hovoria. Pre toto všetko Vám môžem Princípy Pračloveka iba odporučiť.  Hlavne budem strašne šťastný, keď si ju prečítate a použijete všetky informácie ktoré získate vo svoj prospech. A taktiež v prospech svojich priateľov, príbuzných a hlavne detí, ktoré sú najviac závislé na vašom vedení v rámci výživy a ich celkového rozvoja. Sám som mal tú česť vidieť v Anglicku množstvo detí a rodičov, ktorí vďaka dezinformácii a nedostatku vzdelania v oblasti zdravej výživy trpia obezitou. Bol to pre mňa veľmi smutný pohľad, pretože verím, že by nebolo treba veľa, aby sa ich zdravotný stav otočil o 180 stupňov.

Týmto by som teda chcel Mariánovi poďakovať za jeho prácu a knihu a taktiež za to, ako mi ňou zmenil život. Prial by som takúto príjemnú zmenu aj všetkým Vám 🙂

Radovan 86520

Ak ťa Radov príbeh motivoval a chceš aj ty zažiť podobnú zmenu, začni tým, že si stiahneš Princípy Pračloveka, ktoré ti poskytnú vynikajúci prehľad o životnom štýle Moderného Pračloveka. Ak by si chcel aj ty zverejniť svoj príbeh o tom, ako sa tvoj život zmenil, keď si sa vydal na cestu Moderného Pračloveka, pošli mi ho prosím na email marian@modernypraclovek.sk. Ako odmenu máš u mňa publikáciu Kuchyňa Pračloveka a ak bude v tlačenej verzií, tak ju obdržíš medzi prvými aj s venovaním.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK

mohlo by ťa zaujímať

Tento článok súvisí s mojou najdôležitejšou publikáciou Princípy Pračloveka - Životospráva pre vyšší výkon, lepšiu postavu a pevné zdravie. Ak sa ti páčil, určite by som ti odporučil prečítať si tento kompletný návod k vylepšenej životospráve. Okrem iného sa z nej dozvieš ako:

  • Optimalizovať tvoj hormonálny systém pre čo najväčší úbytok tuku a príbytok svalstva, úplne prirodzene
  • Zlepšiť svoj mentálny výkon, aby si mohol myslieť čisto a jasne a byť produktívny počas celého dňa
  • Posilniť svoj imunitný systém, aby si bol zdravý a fit po celý rok
  • Zbaviť sa neovládnuteľnej túžby po jedle a mať hlad pod kontrolou, takže nebudeš závislý od neustáleho prísunu jedla
  • Predĺžiť si život a zároveň neporovnateľne zlepšiť jeho kvalitu
Princípy Pračloveka
Top