mariano
Som náčelník kmeňa Moderných Praľudí posadnutý neustálym zlepšovaním samého seba. Či už ide o zdravie, pohybové schopnosti, kondíciu, efektivitu práce, výkon mozgu alebo stav mysle, neustále hľadám spôsoby ako ich vylepšiť a zvýšiť tak kvalitu svojho života. Mojim poslaním je tieto poznatky šíriť do sveta a pomáhať ľuďom byť lepší ako včera, predovšetkým prostredníctvom tohto blogu.

Komentáre (5)

  1. Ahoj
    Píšeš dýchaj jemne a hraj mŕtveho. To znamená pomaly pričom sa ti zdvíha brucho a nie hrudník no nie plytko dajme domu na max. 70% objemu pľúc?

    1. Ak by som ti povedal presné číslo objemu pľúc, ktoré máš používať, pomohlo by ti to? Jednoduchšie je sústrediť sa na to, aby si dýchal jemne. Napríklad si dáš pod nos prst a dýchaš tak, aby si to na prste vôbec necítil. Nerieš percentá, skús iba toto cvičenie každý deň na 2-3 minúty. Bude to nepohodlné, ale z dlhodobého hľadiska prospešné.

  2. A čo hovoríš na endogénne dýchanie? Pozri http://mare.remare.sk/index.php/endogenne-dychanie

    1. Ak som to správne pochopil, tak to je to isté, o čom píšem v článku: dýchať menej a bránicou. Nepotrebuješ na to ale žiadny prístroj, aby si sa to naučil…

  3. Dobry clanok, rieisil som dychanie predtym ale zase som ho opat objavil 🙂 Inak s chladom je to tak ze dokazes dychom zvysit mitochondrialnu aktivitu, teraz mam akurat rozcitanu zaujimavu knihu ” Way of Iceman” t.j. Wim Hof metoda https://www.amazon.com/Way-Iceman-Health-Using-Cold-Training-Commitment/dp/1942812094/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1486811145&sr=8-1&keywords=Way+of+Iceman

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit