o čom sú workshopy

Pračlovečie pohybové workshopy sú jedno- a dvojdňové udalosti nabité praktickými informáciami pre tvoj všestranný pohybový rozvoj. V ponuke sú aktuálne takéto workshopy:

kalistenika

Na dvojdňovom workshope Kalistenika ti predstavím môj kompletný návod na budovanie obdivuhodnej sily s vlastným telom. Súčasťou workshopu je aj postup na budovanie stojky vo voľnom priestore (od úplných základov). 

viac info a termíny

sloboda v pohybe

Na dvojdňovom workshope Sloboda v Pohybe ťa naučím ako vybudovať obdivuhodný rozsah pohybu, ktorý máš plne pod kontrolou. Ústrednou témou workshopu je aj bezpečnosť pohybu a odolnosť voči zraneniam. 

viac info a termíny

prízemný pohyb

Na dvojdňovom workshope Prízemný Pohyb ťa naučím ako sa efektívne a elegantne hýbať popri zemi. Hlavnými témami workshopu sú lokomócie a rôzne forme prevaľovanie na zemi ktoré využiješ napr. v tanci, ale aj pri zápasení. 

viac info a termíny

stojka

Na jednodňovom workshope Stojka sa naučíš proces, ako sa dopracovať od nuly až po rovnú (nie banánovú) stojku vo voľnom priestore. Okrem rovnováhy sa ústredímeaj na budovanie potrebných rozsahov a posilnenie štruktúr.

viac info a termíny

pohybová výživa

Na workshope Pohybová Výživa zažiješ prierez svetom všestranného pohybu. Každý z týchto workshopov je iný a preto ho môžeš absolvovať aj viackrát. Tieto workshopy sú väčšinou jednodňové. 

Termíny aktuálnych workshopov a iných udalostí nájdeš na stránke Pračlovek v Pohybe.

povedali o workshopoch

Workshop s Marianom mi stál za všetky drobné. Nie len, že som sa úplne rozbil, ale zrazu som si uvedomil aj svaly, ktoré som asi v živote neaktivoval. A keďže mojim cieľom je univerzálnosť a pripravenosť pre rôzne športy od MTB, cez hokej až po lyžovanie, tak som veľmi ocenil komplexnu prípravu chrbtice a budovanie sily od svalov, cez fascie až po úpony. Vďaka workshopu som si teraz schopný za 30 minút efektívne zacvičiť kdekoľvek s istotou, že aj za málo času budem pripravený pre radosť z mojích športov v prírode.

Dušan Plichta

Po dlhom pátraní sme konečne našli niekoho koho baví čo robí a naozaj sa vyzná. Mariána považujeme za odborníka v problematike pohybu od ktorého treba nasávať informácie ako špongia. Tento workshop bol neskutočne cenným zdrojom kvalitných informácií o výživných pohyboch a polohách pre kĺby. Objavili sme naše nedostatky v rozsahoch pohybov, ktoré vďaka Mariánovi vieme postupne odstraňovať jeden za druhým. Tento deň nám dal veľa a bez výčitiek ODPORÚČAME Mariánove workshopy pre všetkých. Bez výnimky pohlavia, pohybových zručností, športového zamerania, zamestnania ... Ak si niekto myslí, že už vie o pohybe a o svojom tele všetko, v 99% NEVIE 🙂 Ešte raz ďakujeme!

Lucka a Tomáš

Na workshope sa mi najviac páči jeho komplexnosť, absolvovali sme cviky a strečing celého tela. To mi umožnilo objaviť svoje hranice a nedostatky, na ktorých musím pracovať. Zároveň som sa naučil nové cviky, pohyby a správnu techniku cvikov, ktoré som už poznal. Väčšina pohybov je s vlastnou hmotnosťou a tak ich môžem cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek, hlavne ak sa potrebujem odreagovať od nekonečnej práce pri počítači. Workshop odporúčam každému, kto sa aspoň trochu zaujíma o svoje zdravie. Ďakujem za nadobudnuté znalosti.

Patrik Vachalík

Čo je moc, to je moc. 14 rokov bojových umení a aj tak som dostal od Mariana nakladačku riešení mojich nedostatkov a problémov, na ktoré mi ŽIADEN tréner alebo sensei nevedel doteraz odpovedať. Vďaka semináru mám teraz oveľa väčší rozsah pohybu a kontrolu nad ním, čo sa priamo zobrazilo na tréningoch powerliftingu aj MMA.

Adam Gandžala

Na fitko už určite nikdy neminieš ani cent, pretože na workshope sa naučíš, ako cvičiť vlastnou váhou tela hocikde a hocikedy. Cvičenie sa stalo zábavou - nie nudným opakovaním tých istých cvikov. Zistil som, aké sú moje aktuálne pohybové hranice/nedostatky, a naučil sa, akým jednoduchým a záživným spôsobom ich viem posunúť. Marian mi zas a znova rozšíril obzor a ukázal, že neexistuje univerzálny návod na „správne“ cvičenie - každý sme iný a musíme počúvať svoje telo. A už viem ako na to.

Tamás Fraňo

Ako maminka dvoch maličkých detí sa už nemám čas venovať športom, ktorým som sa pravidelne venovala pred tehotenstvom (plávanie, squash, aerobic). Workshop s Mariánom bol pre mňa veľkým prínosom, lebo som sa na ňom naučila komplexné cviky na spevnenie celého tela, ako aj zlepšenie koordinácie a mobility, ktoré je možné vykonávať kedykoľvek v pohodlí domova. A postačí aj 30 minút.

Priateľským a ochotným prístupom sa Marián snažil odovzdať svoje bohaté skúsenosti s pohybom a aj sa mu to podarilo 🙂 Odporúčam každému, kto má alebo by chcel mať radosť z pohybu.

Eva Lomjanská

Celý workshop bol živý a akčný. Cviky, ktoré Marián ukazoval, boli veľmi efektívne na precvičenie celého tela a boli vhodné pre každého, bez ohľadu na jeho fyzickú zdatnosť. Každý sa na workshope našiel svoju úroveň záťaže, ktorú zvládal a s tou následne pracoval. Takisto sa mi páčilo, že k cvikom, ktoré sme sa naučili, nie je potrebné žiadne náčinie.

Petra Kubicová

Vďaka tomuto workshopu som konečne ustál pár sekúnd v stojke a už sa to bude len a len zlepšovať. 🙂 Kurz bol skvele vedený, obsah a informácie boli premyslené a určené pre ľudí ktorí chcú dosiahnuť svoj cieľ a sú kvôli tomu ochotní aj niečo obetovať, nielen čakať, že sa to dáko spraví. Mariánov workshop môžem len a len odporúčať.

Tibor Molnár

Neviem chodiť, sedieť, vstať, ani sa smiať (svalovica). Trošku iné pohyby na aké som zvyknutá, takže cítim každý sval. Bála som sa toho veľmi, lebo som slabúšik. No som spokojná, odporúčam určite 😍 Idem skúšať doma.. Ďakujem za motiváciu a za všetky rady.

Marianna Kubová

chceš zorganizovať workshop?

Ak chceš zorganizovať workshop v tvojom meste / telocvični, tak mi prosím napíš cez formulár na stránke kontaktov.