filozofia workshopu

Chceš sa výživne rozhýbať a nevieš ako na to? Hľadáš spôsoby ako vyživiť svoje telo pohybom a zároveň sa zabaviť? Potom workshop Pohybová Výživa je práve pre teba.

Cieľom tohto workshopu je poskytnúť ti výživný pohybový zážitok a inšpiráciu pre tvoj všestranný pohybový rozvoj.

Výučba prebieha menej formou drillov a viac formou pohybových úloh a hier (osamote aj vo dvojici), ktorých riešenie ti pomôže v komplexnom rozvoji celého tela. Používame na nich aj jednoduché pomôcky ako sú gymnastické kruhy, rôzne loptičky či palice. Z workshopu odídeš nabitý inšpiráciou a pohybovo vyživený od hlavy až po päty.

témy rozoberané na workshope

Na workshope budeme objavovať rôzne zákutia pohybu. Budeme nekonvenčným spôsobom pracovať na pohybových atribútoch ako je sila, mobilita, odolnosť, reflexy, kondícia a zároveň rozvíjať aj koordináciu, kreativitu a schopnosť improvizácie.

S najväčšou pravdepodobnosťou na workshope zažiješ väčšinu z týchto oblastí pohybu, ktorým sa venujem:

 • silový tréning na hrazde, zemi, na kruhoch či vo dvojici
 • tréning mobility (strečing pod záťažou) a odolnosti celého tela
 • veľa visenia a cvičení na zlepšenie hlbokého drepu
 • hry s rôznymi objektmi ako sú loptičky či palice
 • rôzne formy krúženia a švihania rukami a ich zosúladenie so zvyškom tela
 • techniky a drilly z bojových umení na rozvoj kondície, reflexov, či špecifickej koordinácie
 • cvičenia na rozhýbanie chrbtice a lepšiu kontrolu nad jednotlivými časťami tela (mikromobilita)
 • pohyb pri zemi (lokomócie, floorwork, capoeira) a ľahká akrobacia
 • hry na zlepšenie rovnováhy na nohách aj na rukách (rôzne balančné polohy, vrátane stojky)
 • rytmické a tanečné cvičenia
 • uvoľňovacie techniky a prehabilitácia

povedali o workshopoch pračloveka

Takto sa vyjadrili účastníci mojich predošlých workshopov:

Workshop s Marianom mi stál za všetky drobné. Nie len, že som sa úplne rozbil, ale zrazu som si uvedomil aj svaly, ktoré som asi v živote neaktivoval. A keďže mojim cieľom je univerzálnosť a pripravenosť pre rôzne športy od MTB, cez hokej až po lyžovanie, tak som veľmi ocenil komplexnu prípravu chrbtice a budovanie sily od svalov, cez fascie až po úpony. Vďaka workshopu som si teraz schopný za 30 minút efektívne zacvičiť kdekoľvek s istotou, že aj za málo času budem pripravený pre radosť z mojích športov v prírode.

Dušan Plichta

Po dlhom pátraní sme konečne našli niekoho koho baví čo robí a naozaj sa vyzná. Mariána považujeme za odborníka v problematike pohybu od ktorého treba nasávať informácie ako špongia. Tento workshop bol neskutočne cenným zdrojom kvalitných informácií o výživných pohyboch a polohách pre kĺby. Objavili sme naše nedostatky v rozsahoch pohybov, ktoré vďaka Mariánovi vieme postupne odstraňovať jeden za druhým. Tento deň nám dal veľa a bez výčitiek ODPORÚČAME Mariánove workshopy pre všetkých. Bez výnimky pohlavia, pohybových zručností, športového zamerania, zamestnania ... Ak si niekto myslí, že už vie o pohybe a o svojom tele všetko, v 99% NEVIE 🙂 Ešte raz ďakujeme!

Lucka a Tomáš

Na workshope sa mi najviac páči jeho komplexnosť, absolvovali sme cviky a strečing celého tela. To mi umožnilo objaviť svoje hranice a nedostatky, na ktorých musím pracovať. Zároveň som sa naučil nové cviky, pohyby a správnu techniku cvikov, ktoré som už poznal. Väčšina pohybov je s vlastnou hmotnosťou a tak ich môžem cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek, hlavne ak sa potrebujem odreagovať od nekonečnej práce pri počítači. Workshop odporúčam každému, kto sa aspoň trochu zaujíma o svoje zdravie. Ďakujem za nadobudnuté znalosti.

Patrik Vachalík

Čo je moc, to je moc. 14 rokov bojových umení a aj tak som dostal od Mariana nakladačku riešení mojich nedostatkov a problémov, na ktoré mi ŽIADEN tréner alebo sensei nevedel doteraz odpovedať. Vďaka semináru mám teraz oveľa väčší rozsah pohybu a kontrolu nad ním, čo sa priamo zobrazilo na tréningoch powerliftingu aj MMA.

Adam Gandžala

Na fitko už určite nikdy neminieš ani cent, pretože na workshope sa naučíš, ako cvičiť vlastnou váhou tela hocikde a hocikedy. Cvičenie sa stalo zábavou - nie nudným opakovaním tých istých cvikov. Zistil som, aké sú moje aktuálne pohybové hranice/nedostatky, a naučil sa, akým jednoduchým a záživným spôsobom ich viem posunúť. Marian mi zas a znova rozšíril obzor a ukázal, že neexistuje univerzálny návod na „správne“ cvičenie - každý sme iný a musíme počúvať svoje telo. A už viem ako na to.

Tamás Fraňo

Ako maminka dvoch maličkých detí sa už nemám čas venovať športom, ktorým som sa pravidelne venovala pred tehotenstvom (plávanie, squash, aerobic). Workshop s Mariánom bol pre mňa veľkým prínosom, lebo som sa na ňom naučila komplexné cviky na spevnenie celého tela, ako aj zlepšenie koordinácie a mobility, ktoré je možné vykonávať kedykoľvek v pohodlí domova. A postačí aj 30 minút.

Priateľským a ochotným prístupom sa Marián snažil odovzdať svoje bohaté skúsenosti s pohybom a aj sa mu to podarilo 🙂 Odporúčam každému, kto má alebo by chcel mať radosť z pohybu.

Eva Lomjanská

Celý workshop bol živý a akčný. Cviky, ktoré Marián ukazoval, boli veľmi efektívne na precvičenie celého tela a boli vhodné pre každého, bez ohľadu na jeho fyzickú zdatnosť. Každý sa na workshope našiel svoju úroveň záťaže, ktorú zvládal a s tou následne pracoval. Takisto sa mi páčilo, že k cvikom, ktoré sme sa naučili, nie je potrebné žiadne náčinie.

Petra Kubicová

Vďaka tomuto workshopu som konečne ustál pár sekúnd v stojke a už sa to bude len a len zlepšovať. 🙂 Kurz bol skvele vedený, obsah a informácie boli premyslené a určené pre ľudí ktorí chcú dosiahnuť svoj cieľ a sú kvôli tomu ochotní aj niečo obetovať, nielen čakať, že sa to dáko spraví. Mariánov workshop môžem len a len odporúčať.

Tibor Molnár

Neviem chodiť, sedieť, vstať, ani sa smiať (svalovica). Trošku iné pohyby na aké som zvyknutá, takže cítim každý sval. Bála som sa toho veľmi, lebo som slabúšik. No som spokojná, odporúčam určite 😍 Idem skúšať doma.. Ďakujem za motiváciu a za všetky rady.

Marianna Kubová

UKÁŽKA VÝŽIVNÝCH POHYBOV

Tu je zopár ukážok výživného pohybu v mojom podaní. Ďalšie nájdeš na mojom Instagrame.

otázky a odpovede

Je tento workshop aj pre začiatočníkov?

Áno, workshop je určený pre každého, kto chce získať trochu iný pohľad na pohyb ako taký. Či už si sedavý človek kancelársky, alebo pokročilý makač ktorý zdvíha ťažké váhy, profesionálny športovec, či mamička na materskej, z tohto workshopu si určite odnesieš kopu inšpirácie pre svoj pohybový rozvoj. Nie je však pre teba, ak máš vážne zranenia a silné bolesti pri bežných pohyboch.

Čo si potrebujem priniesť na workshop?

Na absolvovanie workshopu potrebuješ iba oblečenie, ktoré ti umožní voľný pohyb. Nepotrebuješ žiadne jogamatky, dokonca ani topánky. Všetky potrebné pomôcky budú dostupné v telocvični. Odporúčam priniesť si viacero tričiek a uterák.

Kde a kedy sa koná tento workshop?

Termíny a miesta konania najbližších workshopov nájdeš nižšie, v časti “Detaily workshopu”. Workshopy “Pohybová Výživa” trvajú spravidla jeden deň, od 10:00 do 17:00 s hodinovou prestávkou od 13:00 do 14:00.

Oplatí sa na Pohybovú Výživu prísť aj viackrát?

Workshopy z radu Pohybová Výživa sú za každým trochu iné. Ak si už jeden z nich absolvoval, smelo sa pridaj aj na ďalší. Ak aj niečo z predošlého budeme opakovať, určite ti to nezaškodí.

registrácia

detaily workshopu

Najbližšie workshopy

 • Bratislava, 31.Augusta 2019 v telocvični Tribe (Prešovská 42)

Cena za registráciu je 70€

Registrovať sa môžeš vyplnením formulára na tejto stránke. Po jeho vyplnení ti pošleme inštrukcie k platbe, ktorou svoju registráciu potvrdíš.

registračný formulár

pohybový newsletter

Baví ťa pohyb a chceš sa v ňom zlepšovať? Nenechaj si ujsť žiadnu z mojich udalostí! Pridaj sa na tento špeciálny newsletter a ja ťa včas upozorním na nadchádzajúce kurzy, workshopy, alebo kemp.