O ČOM JE POHYBOVÁ VÝŽIVA

Kurzy Pohybová Výživa sú pravidelné skupinové tréningy s praľuďmi Marianom a Domkou. Budeme ťa na nich postupne sprevádzať svetom všestranného pohybu, ako ho vidíme my.

Pre koho to (nie) je

Pohybová Výživa je pre všetkých, pokročilých aj začínajúcich pohybovcov – ľudí, ktorí sa chcú všestranne zlepšovať v pohybe – nie iba v jednej disciplíne, alebo jednom fyzickom atribúte (sila, flexibilita…). Tieto kurzy sa ti budú páčiť, ak:

 • sa chceš výživne rozhýbať po dni v práci ak máš sedavé zamestnanie
 • chceš vniesť trochu viac komplexity do svojej monotónnej pohybovej praxe
 • venuješ sa akémukoľvek športu a chceš predísť zraneniam spôsobeným jednostrannou záťažou
 • hľadáš inšpiráciu pre svoj pohybový rozvoj
 • chceš budovať všestrannú silu, mobilitu a adaptabilitu svojho tela
 • sa chceš učiť neustále nové veci a trénovať tak nie len svoje telo, ale aj mozog
 • chceš objavovať a rozširovať možnosti svojho tela
 • sa chceš hrať a baviť pohybom a nie si iba “zamakať”
Naopak, tieto tréningy nie sú pre teba, ak:
 • je tvojim jediným cieľom poriadne sa “rozbiť” na tréningu
 • je tvoja hlavná motivácia schudnúť z brucha a vysekať sa do plaviek
 • chceš pumpovať svaly a zväčšovať ich objem
 • sa sústredíš na kvantitu a nezaujíma ťa kvalita prevedenia pohybu
 • sa chceš zlepšovať iba v jednom druhu pohybu (špecializovať sa)
 • hľadáš iba ďalšie cviky na brucho, biceps a iné izolované svalové partie

Ak ti nestačí yoga, bojové umenia, crossfit, tanec, či futbal, ale chceš objavovať pohybové princípy ktoré to všetko spájajú a zlepšovať sa tak v pohybe ako takom, tieto tréningy sú presne pre teba.

Čo môžeš očakávať

Na týchto unikátnych tréningoch ti spolu s pračlovečicou Domkou budeme postupne odovzdávať naše rokmi nadobudnuté skúsenosti zo sveta pohybu.

Obaja máme za sebou desiatky workshopov (a iných udalostí) pod vedením svetoznámych pohybových učiteľov, stovky hodín lekcií od učiteľov v najrôznejších sférach pohybu (od jogy cez tanec až po bojové umenia) a tisíce hodín vlastného skúmania a objavovania pohybu.

Cieľom tréningov je ponúknuť ti nové podnety na komplexný rozvoj tvojho tela – ako po “hardvérovej” stránke (sila, mobilita, rýchlosť, odolnosť), tak aj po stránke “softvérovej” (koordinácia, reflexy, vnímanie).

Každý tréning je iný ako ten predtým, no niektoré drilly budeme pravidelne opakovať. Nečakaj žiadne WOD, alebo jednu asanu za druhou. Nečakaj ani tréning jednotlivých svalových partií – venujeme sa skôr rozvoju pohybových vzorov, ktoré dajú zabrať celému telu.

Budeme zlepšovať tvoju silu, koordináciu, reflexy, mobilitu a iné atribúty formou hier a výživných pohybov. Občas sa budeme váľať po zemi, občas budeme tancovať alebo bojovať, cvičiť na kruhoch, liezť alebo skákať. Budeme visieť, čupieť, krúžiť a švihať rukami, triasť sa, hrať sa s loptičkami, či palicami a inými primitívnymi pomôckami.

Budeme objavovať dôležité a univerzálne pohybové princípy. Občas to bude intenzívnejšie, občas kľudnejšie. Občas sa to bude podobať na niečo čo poznáš, inokedy to bude niečo úplne nové. Občas ti ukážeme čo máš robiť, občas to necháme na tvoju kreativitu.

Tvoje telo aj mozog zažije každý tréning novú výzvu a budeš sa postupne stávať lepším pohybovcom, ktorý miluje žiť vo svojom zdravom a pohybovo zdatnom tele.

detaily tréningov

Registrácia a platba

Tréningy prebiehajú dlhodobo, v niekoľkých skupinách. Pridať do skupinky sa môžeš kedykoľvek, pokiaľ je v skupine voľné miesto, no vždy najmenej do konca aktuálneho trimestra (obdobie cca troch mesiacov).

Prihlásiť sa na jednotlivé tréningy nie je možné, keďže chceme pracovať so študentmi dlhodobo a nechceme strácať čas vysvetľovaním drillov, ktoré už zvyšok skupiny pozná.

V prípade že máš záujem sa pridať, môžeš si prísť kedykoľvek počas trimestra vyskúšať prvý tréning zdarma (po dohode s trénerom cez email). Potom sa však musíš rozhodnúť, či sa pridáš na celý trimester, alebo nebudeš chodiť vôbec.

Platí sa za celý trimester (resp. zvyšok trimestra) vopred na účet. Cena trimestra sa počíta na základe počtu (ostávajúcich) tréningov v trimestri. Cena tréningu sa odvíja od trvania tréningu a je uvedená pri danej skupine.

Zoznam skupín

Skupina D

Zoznam skupín - Skupina D

Tréner: Domka
Čas: Utorok a štvrtok od 19:30
Dĺžka: 60 min
Cena: 7€ / tr.
Poznámka: tréning je iba pre ženy

skupina m

Tréner: Mariano
Čas: Utorok a štvrtok od 17:00
Dĺžka: 70-80 min
Cena: 8€ / tr.

Moderný Pračlovek

prihlasovanie

dôležité informácie

Aktuálne prebieha prihlasovanie na jesenný trimester od 2. Septembra do 19. Decembra 2019. Trimester bude mať 32 tréningov a ceny sú nasledovné:

Skupina D: 224€
Skupina M: 256€

Platba prebieha prevodom, alebo vkladom na účet. Ďalšie pokyny dostaneš po odoslaní formulára. 

Tešia sa na teba praľudia Domka a Mariano

Pridaj sa na Jesenný Trimester

prihlasovací formulár

otázky a odpovede

Časté otázky

Kde sa cvičí?

Všetky tréningy sa konajú v telocvični Tribe na adrese Prešovská 45, v Bratislave. V peknom počasí môžeme podľa dohody tréning presunúť von.

Čo si mám priniesť na tréning

Na tréning nepotrebuješ nič špeciálne. Stačí ti voľné oblečenie a fľaša na vodu. 

Čo ak sa tréning zruší, alebo ho vynechám?

Za zrušenie tréningu z dôvodu absencie trénera dostaneš kredit v hodnote 100% ceny tréningu. Svoj kredit môžeš použiť výlučne na registráciu na ďalší trimester, alebo na pohybové udalosti, ktoré sa počas neho konajú. V prípade tvojej absencie ti tréning prepadá. 

pohybový newsletter

Baví ťa pohyb a chceš sa v ňom zlepšovať? Nenechaj si ujsť žiadnu z mojich udalostí! Pridaj sa na tento špeciálny newsletter a ja ťa včas upozorním na nadchádzajúce kurzy, workshopy, alebo kemp.