o čom je kemp pračloveka

Kemp Pračloveka je štvordňový pohybovo-vzdelávací kemp s našlapaným programom, na ktorom ti odovzdám to najlepšie z môjho sveta pohybu a životosprávy. 

čo zažiješ na kempe

  • vedené diskusie na tému stravovania, suplementácie, životosprávy, tréningu či biohackingu
  • pohybové workshopy zamerané na zlepšenie tvojej mobility, sily, výkonu, koordinácie, či odolnosti
  • hravé tréningy, kde sa zabavíš a zároveň zlepšíš svoje pohybové schopnosti aj formou pohybových hádaniek
  • rôzne ďalšie workshopy ako príprava domácej kozmetiky 
  • spoločnú prípravu jedla z mnou zabezpečených TOP kvalitných surovín (jedlo je v cene kempu)
  • spoločné ranné meditácie a dýchacie cvičenia
  • večerné opekačky, rannú kávičku s maslom, guláš a iné dobroty
  • nové priateľstvá s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi
  • kopu inšpirácie, nových vedomostí a zábavy

pre koho to (nie) je

Tento kemp je určený každému, kto sa zaujíma o to, ako žiť život aktívne a naplno: s plným dúškom energie a bez zdravotných problémov.

Ak chceš zvýšiť svoj mentálny, či fyzický výkon, naučiť sa ako zdravšie žiť a lepšie sa hýbať, či sa len zabaviť výživným pohybom v krásnom prostredí so spriaznenými ľuďmi, určite svoju účasť neoľutuješ.

Neodporúčam ti prihlásiť sa, ak tvojim jediným cieľom je schudnúť, alebo ak ťa nebaví pohyb ako taký. Ak ti vadí spať v stane, byť vonku na boso a podieľať sa na príprave jedla s ostatnými, zrejme to nie je nič pre teba.

Pokiaľ si vegán, stále ti účasť na kempe môže dať veľa, no budeš si musieť zabezpečiť svoje vlastné zdroje bielkovín, keďže v tomto sa budeme spoliehať na živočíšne produkty.

povedali o kempe pračloveka

Kemp Pračloveka by som odporučil každému človeku, ktorý sa aktívne zaujíma o svoje zdravie a chce naplniť svoj fyzický a psychický potenciál prirodzenou cestou-pohybom.

Šimon H.

Kemp Pračloveka je super akcia kde som sa dozvedel kopu nových vecí ohľadom pohybu, stravovania a celkovo životosprávy. Určite odporúčam každému, kto sa chce dostať na ďalší level.

Dávid Ď.

Kemp bol vynikajúci. Nad moje očakávania. Psychohygiena a únik z reality. Užívanie si prítomného okamihu v spoločnosti ľudí túžiacich po progrese, hľadajúcich odpovede a posúvajúcich svoje hranice. Rád by som si to celé zopakoval.

Ivan Z.

Kemp Pračloveka bola naozaj super akcia, kde sa stretli super ľudia naladení na rovnakej vlne. Sám som váhal, či ísť alebo nie, no teraz viem že keby som nešiel, ľutoval by som. Zistil som, kde sú moje nedostatky v tréningu, čiže na čom zamakať a konečne som sa aspoň na pár dní necítil, že nie som z tohto sveta. Dúfam, že sme sa nevideli naposledy.

Juro S.

Kemp s pračlovekom bol naozaj mega. Okrem hodnotných vedomostí a zručností som tu stretol super partiu radostne “divných” ľudí, ktorí sa nečudujú mojim stravovacím návykom. Naučil som sa tu mnohé nové praktické veci do života, prežil som kopec zábavy, nachytal “déčko” a dobre som sa najedol. Ďakujem za pokorný prístup a každému zúčastnenému za jeho osobný vklad.

Daniel

Kemp s Pračlovekom bol absolútne skvelý. Neuveriteľne ma tešilo, že som videl ľudí posadnutých tým istým smerom ako ja. Keď skúšam stojku na záhrade sám, je to trošku stresujúce. ale keď vidím, ako ľudia okolo mňa robia to isté, tak ma to posúva a smeruje bližšie k poznaniu. Skvelá a pozitívna energia čo tu kolovala je úplne motivujúca a správne smerujúca. Zistil som, že mám veľa nedostatkov a tým, že o nich viem, môžem s nimi pracovať a tým sa stať lepšou verziou samého seba. Ďakujem!

Tibor M.

Spočiatku som sem nechcela ísť, bála som sa neúspechu a výsmechu. Kemp a ľudia v ňom mi však dali novú motiváciu a chuť začať makať. Každý niekde začal, ja začínam teraz! Marián, si super tréner, inštruktor aj človek. Pokojný, slušný a trpezlivý. Nenútiš, ale motivuješ. Poúčaš, ale nekritizuješ. Kiež by takýchto “telocvikárov” bolo viac.

Vicky J.

Na kempe som dostala mňamóznu dávku pohybovej výživy a spoznala skvelých a uvedomelých ľudí. O zábavu a smiech nebola núdza a toto všetko na čerstvom vzduchu vytiahlo zo mňa to najúprimnejšie, najveselšie a aj najbláznivejšie dieťa čo vo mne je a objavila som svoje fyzické limity. Viem na čom popracovať a čo vylepšovať. Veľká vďaka všetkým za skvelý zážitok! 

Zuzana Vršková

Myslím, že každý jeden účastník dostal dávku obohatenia, zdravých a chutných jedál, tréningu, cenných priateľstiev a nových vedomostí, ktorú len tak niečo neprekoná. Mariánovi, Domke, Maťovi, Miňovi, ale aj každému jednému spolupračlovekovi, s ktorými sme spoločne strávili 4 úžasné dni, patrí jedno obrovské ďakujem!

Marián Jurica

Štvordňový pohybovo-vzdelávací kemp v krásnej slovenskej prírode s perfektnými ,,praľuďmi”, trénermi a s fantastickým programom! So spokojným a vďačným pocitom vyhlasujem, že to stálo za to! Štyri hodnotné dni, ktoré mi toho dali nesmierne veľa, pri čom sa moja láska ku kvalitnému pohybu prehĺbila ešte viac. Nech sa movement, a celkovo umenie pohybu stáva čoraz väčším fenoménom aj vďaka takýmto ľuďom a kvalitným športovým dovolenkám a akciám, ktoré sa na Slovensku/mimo neho organizujú!

Veronika G.

Mariano vďaka, fakt veľa som sa tu naučila prekonala som mnohé svoje hranice – plno vecí som skúšala už predtým, ale nešli mi, ale tu akoby som prekonala svoj strach (možno práve vďaka pozitívnej energii). Spoznala som ľudí s podobným “postihnutím” (rozumej vierovyznaním). Myslím, že každý si tu našiel to svoje. workshopy boli zaujímavé, cviky boli výživné – vybláznili sme sa hlavne pri hravých pohyboch. Celkovo hodnotím na výbornú.

Hanka Neuschlová

Tento kemp bol najkrajším a najužitočnejším zážitkom leta. Stretnutie so zakladateľom filozofie Pračloveka je pre mňa veľmi podstatné pri rozhodovaní, či ho nasledovať, alebo nie. To čo som počula, videla, skúšala, trénovala a varila, mi dá všetko pre to, aby som mohla využiť svoj potenciál a dosiahnuť môj cieľ. Marian nás naučil ako vyťažiť zo života čo najviac. Úžasné dychové cvičenia, perfektné recepty, cviky a rady do života. Byť medzi ľuďmi s podobným zmýšľaním a cieľmi, bol obrovský bonus a zážitok. Ten, kto sa zúčasní, neoľutuje. Ďakujem!

Claudia Žitňáková

ako to vyzeralo na kempe

otázky a odpovede

Kde sa koná kemp?

Väčšina kempu sa odohráva v športovom areáli v dedinke Jablonové, ktorá je asi 25 minút autom od Bratislavy. Areál je v prostredí krásnej slovenskej prírody, na úpätí Karpatských lesov (do ktorých určite zavítame). 

Jablonové 453

Koľko to celé trvá?

Kemp sa odohráva počas štyroch dní – od štvrtka do nedele. Príchod do areálu je vo štvrtok medzi 10:00 a 11:00. Okolo obeda začneme s prvými aktivitami.

Posledné aktivity budú v nedeľu okolo obeda a popoludní sa postupne odchádza z areálu.

Kde budeme spať? Bude tam záchod?

Čo sa týka ubytovania, budeme všetci bývať vo vlastných stanoch, ktoré si postavíme na trávnatej lúke v športovom areáli. Je možnosť prespať aj v spoločnom (uzavretom) priestore, alebo pod holým nebom. Každý by mal mať so sebou všetko, čo potrebuje k prespatiu. Odporúčam okrem stanu minimálne spacák, nejakú deku a pre istotu aj pršiplášť a termoprádlo. K dispozícií budeme mať normálne záchody, sprchy a kuchyňu.

Čo budeme jesť? Mám si priniesť vlastné jedlo?

Pokiaľ nemáš špeciálne požiadavky, nepotrebuješ si na kemp priniesť vôbec žiadne jedlo. Všetky suroviny zabezpečím ja, iba z overene kvalitných zdrojov. Budeme si spolu robiť guláš, opekať, ale budú k dispozícií aj rôzne snacky (od orechov, cez proteín, ovocie až po klobásky).

Hoci som zástancom hladovania, kemp je tak trochu oslava a skôr sa podobá na hodovanie. 🙂

Aký je program kempu?

Počas celého trvania kempu sa s prestávkami budú konať rôzne workshopy, tréningy, diskusie, prednášky, spoločné prechádzky v prírode a iné aktivity. Konkrétny program sa dozvieš až priamo na mieste. 

Hoci program je nabitý, žiadna aktivita nie je povinná. Ak sa práve koná niečo, čo ťa nezaujíma, môžeš sa zahrať s dostupnými hračkami a pomôckami, ktoré ti budú k dispozícií, ísť sa prejsť do lesa, alebo len tak odpočívať.

Oplatí sa prísť na kemp aj druhý krát?

Kemp sa koná už štvrtý rok a môže mať podobnú kostru ako po minulé roky, čo sa týka časovania aktivít, alebo jedál. Náplň kempu je však za každým odlišná, na základe mojich najnovších skúseností a vedomostí za posledný rok.

Už mnoho ľudí absolvovalo kemp aj viackrát a boli spokojní. Ak sa ti teda páčilo naposledy, nebudeš sklamaný ani teraz.

Čo ak bude zlé počasie?

Nie náhodou sa kemp koná v športovom areáli, ktorý je ideálnym prienikom medzi prírodou a pohodlím. V prípade dažďa máme k dispozícií zastrešenú plochu, kde môžeme nerušene pokračovať vo všetkých aktivitách. 

Čo si potrebujem priniesť na kemp?

Na kemp budeš potrebovať hlavne veci na prespatie (stan, spacák, karimatku), oblečenie do každého počasia (hoci v daždi budeme pod strechou) a veci na prípravu a konzumáciu jedál (nôž, miska, príbor a pod). Kompletné inštrukcie, vrátane zoznamu vecí ktoré odporúčam priniesť, ti pošlem mailom pred konaním kempu.

registrácia

detaily registrácie

Štvrtý ročník kempu je už za nami. Najbližší kemp sa bude konať v lete 2020. 

Ak si ho určite nechceš nechať ujsť, chceš byť medzi prvými čo sa o jeho termíne dozvedia a môžu sa registrovať za najlepšiu možnú cenu, tak sa pridaj na môj špeciálny newsletter o pohybových udalostiach vyplnením tohto formulára. 

Tešia sa na teba praľudia Domka a Mariano

Pridaj sa na Jesenný Trimester

registračný formulár