o čom je coaching

Pohybový coaching je najvyššia forma pohybového vzdelania ktoré poskytujeme, pretože je vysoko individuálna a tým pádom aj najefektívnejšia. Nejde však o bežné “osobné tréningy”, ktoré poskytuje tvoj bežný tréner a určite to nie je pre každého. 

Pre koho to (nie) je

Pohybový coaching je určený jednotlivcom alebo malým skupinkám (do 3 ľudí) s podobnými pohybovými ambíciami, ktorí sa chcú dlhodobo zlepšovať v pohybe a sú ochotní pracovať na svojom rozvoji aj mimo tréningov.

Coaching teda nie je pre teba ak si myslíš že prácu urobíme za teba my, alebo sa urobí sama. Ak očakávaš výsledky iba z tréningu dva krát za týždeň a nemáš disciplínu / priestor trénovať aj pomimo, coaching sú pre teba vyhodené peniaze.

Nezáleží nám na tvojej aktuálnej úrovni pohybovej zdatnosti. Môžeš byť úplný začiatočník a sedavý jedinec, ale aj profesionálny športovec, ktorý chce spestriť svoju pohybovú prax. Záleží iba na tom, či máš vôľu sa hýbať lepšie a disciplínu na sebe pracovať.

Čo môžeš očakávať

Ak máš svoje pohybové ciele a hľadáš efektívnu cestu ako sa ku nim dopracovať, pohybový coaching je pre teba ako stvorený. Jasné ciele však nie sú úplne nevyhnutné a s ich nastavením ti môžeme pomôcť aj my. 

Coaching prebieha vo forme osobného tréningu, prípadne “aktívnej konzultácie” (nie online). Zo začiatku sa budeme rozprávať o tvojich cieľoch, prípadne ti nejaké spoločne nastavíme. Následne ťa naučíme nástroje, pomocou ktorých sa ku nim môžeš dopracovať.

Tieto nástroje budeme postupne upravovať podľa tvojho progresu a iných faktorov. Všetky cvičenia sa budeme postupne snažiť integrovať do komplexnejšej formy (nadradené pohyby, sekvencie pohybov, hry a improvizácia).

Nie sme tu pre to aby sme ti počítali opakovania a kopali ťa do zadku, keď sa ti nechce. Sme tu pre to aby sme ťa usmernili na tvojej ceste komplexným pohybovým rozvojom, prinášali ti nové výzvy a ukázali ti nástroje na ich zdolanie a dosiahnutie tvojich cieľov. 

Čo sa môžeš naučiť

Osobný coaching prebieha pod vedením Mariana a Domky. Obaja sa snažíme zameriavať na komplexný pohybový rozvoj, no máme svoje špecifické pohybové skúsenosti a záľuby, ktoré ti vieme odovzdať.

coaching s marianom

Marianova najväčšia vášeň je aktuálne voľný pohyb po zemi (floorwork, locomotion, capoeira) a ľahká akrobacia

Udržiava si celkom slušnú úroveň mobility, sily s vlastnou váhou a neustále pracuje na svojej stojke. Bavia ho bojové umenia, súčasný tanec, ale aj práca s predmetmi ako sú rôzne druhy palíc, loptičiek či žonglovacieho náradia. Veľký dôraz kladie aj na dlhovekosť a efektivitu pohybu a celkové zdravie tela.

Absolvoval veľké množstvo workshopov pod vedením mnohých svetoznámych učiteľov. Medzi jeho najväčšie inšpirácie patrí Ido Portal a jeho študenti, Tom Weksler, Jon Yuen, ale aj mnohí iní (hlavne cirkusanti, akrobati a tanečníci). 

Marián má veľmi analytického ducha, ktorý sa prejavuje neustálym študovaním a systematizovaním pohybových zručností a ich odovzdávania. Ak ťa zaujíma rozvoj sily, mobility, kondície, reflexov, stojky, žonglovanie, alebo sa chceš hýbať krajšie vo voľnom priestore a lepšie ovládať svoje telo, určite ťa má čo naučiť. 

Coaching s Domkou

Domkina najväčšia vášeň je hýbať slobodne a bez obmedzení. Slobodu v pohybe vníma predovšetkým ako kreatívny pohyb na zemi s precítením vnútorného stavu flow. 

Za predpoklad pocitu skutočnej slobody v pohybe považuje pohyb s čo najmenším fyzickým obmedzením. Bez bolestí, s dostatočným rozsahom pohybu (mobilitou) a slušnou dávkou sily. Drily rozvíjajúce mobilitu, silu, alebo čokoľvek iné, sa snaží smerovať tak, aby boli využiteľné vo voľnom pohybe, aby ponúkli ďalšie možnosti a inšpiráciu pre nový pohyb.

Domka tiež absolvovala veľké množstvo workshopov pod vedením mnohých známych učiteľov. Medzi jej najväčšie inšpirácie patria hlavne cirkusanti, akrobati a tanečníci. Má za sebou veľa rokov skúseností s tancom (od brušných tancov až po súčasný tanec) a profesionálne vystupuje na ohňových show.

Okrem voľného pohybu a tanca má Domka silný vzťah aj k vzdušnej akrobacii na hodváboch. Tá je podľa nej veľmi ženským spôsobom prejavu nesmiernej fyzickej sily, ohybnosti, silnej vôle a kreativity. 

Na coachingu s Dominikou môžeš očakávať pozemné drily s vlastným telom, s jednoduchými náradiami (palica, kruhy, loptičky, kettlebell,…), cvičenia zo súčasného tanca, či rôzne hry a úlohy. V prípade záujmu je možné do tréningov zaradiť aj vzdušnú akrobaciu (pri tej je však veľmi dôležitá pravidelnosť), či prácu so žonglérskym náradím (hula hoop, poi a pod).

otázky a odpovede

Čo budem potrebovať na coaching?

V rámci nášho spoločného tréningu na nami určenom mieste nebudeš potrebovať nič. Stačí prísť v pohodlnom oblečení na pohyb a priniesť si fľašu s vodou. Všetko ostatné zabezpečíme. 

Avšak na svoj vlastný pohybový rozvoj budeš pravdepodobne potrebovať investovať nejakú malú sumu a úsilie do zabezpečenia si svojich pomôcok ako sú kruhy / hrazda, palica, loptičky a pod. 

Ako sa prihlasuje na tréningy a kedy môžem trénovať?

Potom ako potvrdíš svoju registráciu na tréningy si svoj najbližší môžeš zajednať formou osobnej komunikácie, ktorú preferuješ (telefonát, SMS, email, WhatsApp, Messenger, Hangouts…) (do budúcna možno nájdeme lepší spôsob)

Trénovať s nami môžeš kedykoľvek v pracovný deň od 8:00 do 20:00 (po dohode aj iné časy a víkendy). Môžeš si vybrať aj pevné časy tréningov v rámci týždňa, ktoré budeš mať automaticky rezervované. 

Našou podmienkou je minimálne jeden tréning za týždeň. Ak budeš dlhšie odcestovaný, môžeš tréningy vynechať. Avšak ak si predplatíš viacero tréningov, platnosť tvojho kreditu na coaching je obmedzený na toľko týždňov, koľko je počet objednaných tréningov (6 tréningov = 6 týždňov, 12 tréningov = 12 týždňov).

(V prípade náhleho zranenia alebo podobnej udalosti máš, samozrejme, výnimku).

Čo ak potrebujem zrušiť zajednaný tréning

Zajednaný tréning môžeš zrušiť najneskôr 12 hodín pre jeho konaním. V opačnom prípade (pokiaľ sa ti nestalo niečo naozaj výnimočné) ti tréning prepadne. 

Koľko trvá tréning?

Plnú pozornosť ti budeme venovať 60 – 75 minút. Ak prídeš skôr, môžeš sa rozcvičiť po svojom a po spoločnom tréningu spravidla môžeš ďalej pokračovať vo veciach, ktoré sme preberali. 

Kde budeme trénovať?

Trénujeme výlučne v Bratislave (pokiaľ sa osobne nedohodneme inak). Trénovať môžeme za pekného počasia aj vonku (v rámci Ružinova), ale aj v telocvični. Naša preferovaná telocvičňa je Tribe na adrese Prešovská 42, kde máš vstupné v rámci coachingu na nás a kde výborné podmienky na pohyb. Po dohode môžeme trénovať v inej telocvični, no v tom prípade je vstupné na teba.

cenník

Ceny za coaching sa odvíjajú od počtu osôb a predplatených tréningov nasledovne:

Mariano

Počet tr. Celk. cena Cena / os. / tr.
Jedna osoba
1 tréning 50€ 50€
6 tréningov 270€ 45€
12 tréningov 480€ 40€
2 osoby
1 tréning 80€ 40€
6 tréningov 420€ 35€
12 tréningov 720€ 30€
3 osoby
1 tréning 105€ 35€
6 tréningov 540€ 30€
12 tréningov 900€ 25€

Domka

Počet tr. Celk. cena Cena / os. / tr.
Jedna osoba
1 tréning 30€ 30€
6 tréningov 150€ 25€
12 tréningov 240€ 20€
2 osoby
1 tréning 50€ 25€
6 tréningov 240€ 20€
12 tréningov 360€ 15€
3 osoby
1 tréning 60€ 20€
6 tréningov 270€ 15€
12 tréningov 450€ 12.5€

registrácia

detaily registrácie

Prihlásiť na coaching sa môžeš pomocou registračného formulára na tejto stránke.

Platba prebieha vopred na účet. Platobné detaily ti pošleme na mail behom najbližšieho pracovného dňa po odoslaní formulára.

Ak máš ďalšie otázky a nejasnosti, prosím napíš nám cez kontaktný formulár, alebo priamo na mail udalosti@modernypraclovek.sk

Tešíme sa na na našu spoločnú pohybovú cestu…

Praľudia Domka a Mariano

Pridaj sa na Jesenný Trimester

registračný formulár

pohybový newsletter

Baví ťa pohyb a chceš sa v ňom zlepšovať? Nenechaj si ujsť žiadnu z mojich udalostí! Pridaj sa na tento špeciálny newsletter a ja ťa včas upozorním na nadchádzajúce kurzy, workshopy, alebo kemp.