Pračlovek v Pohybe je môj koncept pohybovej výučby, ktorý je zameraný na to, aby z teba urobil všestranne pohybovo zdatného človeka – takzvaného pohybovca. Je založený na mojich dlhoročných a v praxi overených skúsenostiach s pohybom a jeho výučbou vo vlastnej pohybovej Akadémií (No Will No Skill).

Materiál prezentovaný na workshopoch a kurzoch je výsledkom môjho vlastného pohybového výskumu inšpirovaného svetoznámymi učiteľmi pohybu, u ktorých sa pravidelne vzdelávam. Všetko čo sa naučím alebo objavím následne „precedím“, integrujem do svojej praxe, otestujem na iných a tebe odovzdám iba to najlepšie – to, čo ti pomôže efektívnejšie zlepšiť tvoj pohyb ako taký.

Čo môžeš očakávať:

 • otvoríš rozsahy pre základné polohy a pohybové vzory pre zlepšenie tvojho každodenného života
 • zlepšíš kvalitu svojho pohybu v každej situácií
 • naučíš sa postup na získanie pozoruhodnej mobility (rozštep, placka a pod) od úplných základov
 • naučíš sa proces budovania obdivuhodnej sily (kliky v stojke, muscle up, planche a pod) od úplných základov
 • zlepšíš svoje reflexy, rytmus a reakčnú rýchlosť
 • zlepšíš koordináciu svojho tela v priestore
 • zlepšíš svoju kondičku a zhodíš nadbytočný tuk
 • vybuduješ pevné telesné štruktúry a výrazne znížiš svoje riziko zranenia

Či už sa chceš zlepšiť v bojových umeniach, tanci, akrobaciiodbúrať škodu napáchanú sedením, schudnúť a dať sa do formy, či zlepšiť svoju silu a kondíciu a zároveň udržiavať svoje telo v bezbolestnom stave a zvýšiť svoju pohybovú „životnosť“, si na správnom mieste.

Pračlovek v pohybe

FORMY VÝUČBY

Počas jesene 2017 mám pre teba pripravené nasledovné formy výučby:

Vedený pohybový kurz v Bratislave

Vedený pohybový kurz v BratislaveV mojej pohybovej telocvični No Will No Skill v Bratislave môžeš tento trimester (od 18.9. do 22.12.), okrem iných kurzov vedených TOP trénermi, navštíviť aj môj špeciálny kurz Pračlovek v Pohybe.

Budem ho viesť ja osobne a bude sa konať iba na jeseň (v zimnom trimestri ho určite otvárať nebudem, keďže už teraz viem, že veľkú časť trimestra budem odcestovaný).

Kurz bude uzavretý, jeho maximálna kapacita je 8 ľudí a môžeš sa ho zúčastniť iba celého (tj. vstup na jednotlivé tréningy nie je možný). Je to z dôvodu silnej previazanosti tréningov, pevnejšej komunite a teda aj tvojmu lepšiemu progresu. Tréningy budú trvať 75 minút a budú 2x za týždeň (utorok a štvrtok od 17:15).
Poznámka: kurz už začal a je vypredaný!
Dátum: 18.9. – 22.12.2017
Trvanie: spolu 35 hodín počas 14 týždňov, 2x týždenne po 75 minút
Cena: 317€

Víkendový Workshop: Daj sa Pohybu

Víkendový workshop: daj sa pohybuWorkshop je zameraný na základy všestranného pohybu. Naučíš sa základné pohybové vzory, kompletné princípy pre rozvoj mobility a odolnosti celého tela, ale aj základy pre silový rozvoj, či princípy „údržby“ tela pre odstránenie disbalancií, bolestí a pohybovú dlhovekosť.
Je určený pre tých, čo potrebujú všestranný pohybový základ (sedavcov, ale aj pohybových špecialistov). Je vhodný aj pre začiatočníkov.

Dátum: 30.9.-1.10.2017
Trvanie: 12 hodín rozdelených do štyroch (3 hod.) blokov počas víkendu
Cena: 167 / 127€ (normálna cena / účastníci kurzu)

Celodenný workshop: Dolu hlavou

Celodenný workshop: Dolu hlavouWorkshop zameraný na rozvoj stojky vo voľnom priestore a rôznych spôsobov ako sa do nej dostať a ako ju využiť v pohybe – vrátane rozvoja potrebnej mobility a sily, či „údržby“ svojho tela špecifickej pre tréning stojky.

Naučíš sa:

 • ako efektívne otvoriť rozsahy kľúčové pre stojku (ramená, zápästia)
 • ako začať s balansovaním postupne a progresívne
 • ako odbúrať strach z padania zo stojky
 • ako zlepšovať svoju líniu v stojke a posilňovať tým celé telo
 • ako udržiavať svoje telo bez bolestí popri tréningu stojky
 • kam sa posunúť po dosiahnutí rovnej stojky v priestore
 • ako budovať silu na výtlak do stojky
Dátum: 21.10.2017
Trvanie: 6 hodín rozdelených do dvoch (3 hod.) blokov s prestávkou počas 1 dňa (od 10:00 do 17:00)
Cena: 97 / 67€ (normálna cena / účastníci kurzov NWNS Academy)  

Víkendový Workshop: Tréning Beštie

Víkendový Workshop: Tréning BeštieWorkshop je zameraný na rozvoj maximálnej sily, kondície a odolnosti tela s vlastnou váhou, ale aj s kettlebellom.

Naučíš sa:

 • ako postupovať pri budovaní pokročilých silových prvkov (okrem iného muscle up, kliky v stojke, či planche) od úplných základov
 • najdôležitejšie cviky s kettlebellom
 • ako udržiavať telo bez bolestí popri silovom tréningu
 • ako pripraviť telesné štruktúry na zvýšenú záťaž
 • ako trénovať bezpečne a bez zranení
 • ako si zostaviť tréning podľa svojho cieľa (a ako si nastaviť ciele)
 • triky na instantné zvýšenie svojej sily

Workshop nie je vhodný pre úplných začiatočníkov a na jeho absolvovanie je vhodné zvládať aspoň 30s v aktívnom vise a german hang.
Dátum: 25-26.11.2017
Trvanie: 12 hodín rozdelených do štyroch (3 hod.) blokov počas víkendu (od 10:00 do 17:00)
Cena: 167 / 127€ (normálna cena / účastníci kurzov NWNS Academy)  

Balík „Calisthenics Combo“

Balík „Calisthenics Combo“

Na workshope Dolu Hlavou sa naučíš ako na stojku vo voľnom priestore úplne od základov.

Na workshope Tréning Beštie zas bude hlavná téma ako budovať silu a kondíciu pomocou vlastného tela a jednoduchých pomôcok. Keďže niektoré z cieľových silových prvkov (ako kliky v stojke, či stalder press) zahŕňajú aj stojku, tieto workshopy sa spolu výborne dopĺňajú a ukážu ti ako sa stať skutočne namakanou pohybovo zdatnou beštiou.

Balík zahŕňa:

 • jednodňový workshop Dolu Hlavou v termíne 21.10.2017
 • víkendový workshop Tréning Beštie v termíne 25.-26.11.2017

Cena balíka workshopov je 274€ 219€ a pre účastníkov kurzov NWNS Academy iba 194€ 149€

POVEDALI O WORKSHOPOCH PRAČLOVEK V POHYBE

Po dlhom pátraní sme konečne našli niekoho koho baví čo robí a naozaj sa vyzná. Mariána považujeme za odborníka v problematike pohybu od ktorého treba nasávať informácie ako špongia. Inak tomu nebolo ani na workshope [mobility], ktorý bol neskutočne cenným zdrojom kvalitných informácií o výživných pohyboch a polohách pre kĺby. Na tomto workshope sme objavili naše nedostatky v rozsahoch pohybov, ktoré vďaka Mariánovi vieme postupne odstraňovať jeden za druhým. Tento deň nám dal veľa a bez výčitiek ODPORÚČAME takéto a podobné Mariánove workshopy pre všetkých. Bez výnimky pohlavia, pohybových zručností, športového zamerania, zamestnania …  Ak si niekto myslí, že už vie o pohybe a o svojom tele všetko, v 99% NEVIE 🙂 Ešte raz ďakujeme!

Lucka a Tomáš

Workshop Pračlovek v pohybe by som odporúčal všetkým mladým a zdravým ľuďom, ktorí sa chcú hýbať lepšie a inteligentnejšie. Majo vás zmobilizuje/ premaže kĺby od hlavy až po päty 😀 a prevedie mnohými pohybmi, ktoré sa dajú integrovať do bežného života alebo tréningu. Je vidno, že to čo nadobudol od svetovej elity, aplikoval na sebe, rozumie tomu a má čo ponúknuť ďalej.

Tommy Povajean

Tento workshop by som odporučil najmä ľuďom, ktorí chcú lepšie ovládať a pracovať s vlastným telom a jednotlivými svalmi. Mňa najviac zaujalo ako sa dá hravým spôsobom zbaviť plochých nôh a ako jednoducho sa dokážeme zbaviť bolesti v krčnej, hrudnej a krížovej oblasti tým, že ju rozhýbeme a aktivujeme svaly, ktoré sme doteraz nepoužívali (aspoň ja nie). Zvýšenie rozsahov v kĺboch a posilnenie úponov ako prevencia zranení sú veľmi praktické poznatky z tohto workshopu. Ďakujem za rozšírenie obzorov.

Patrik Vachalík

L: Tento workshop bol pre mňa dokonalý flow. Naučil som sa nové jednoduché pohyby, pomocou ktorých sa dokážem precvičiť aj v kancelárii. Navyše som sa po workshope cítil veľmi príjemne. Každý sval na mojom tele bol po čase znovu rozhýbaný.
P:  Celý workshop bol živý a akčný. Cviky, ktoré Marián ukazoval, boli veľmi efektívne na precvičenie celého tela a boli vhodné pre každého, bez ohľadu na jeho fyzickú zdatnosť. Každý sa na workshope našiel svoju úroveň záťaže, ktorú zvládal a s tou následne pracoval. Takisto sa mi páčilo, že k cvikom, ktoré sme sa naučili, nie je potrebné žiadne náčinie.
Tešíme sa na ďalší workshop s Pračlovekom.
Ladislav Sluštík a Petra Kubicová

Laco a Peťa

Ako maminka dvoch maličkých detí sa už nemám čas venovať športom, ktorým som sa pravidelne venovala pred tehotenstvom (plávanie, squash, aerobic). Workshop s Mariánom bol pre mňa veľkým prínosom, lebo som sa na ňom naučila komplexné cviky na spevnenie celého tela, ako aj zlepšenie koordinácie a mobility, ktoré je možné vykonávať kedykoľvek v pohodlí domova. A postačí aj 30 minút.
Priateľským a ochotným prístupom sa Marián snažil odovzdať svoje bohaté skúsenosti s pohybom a aj sa mu to podarilo 🙂 Odporúčam každému, kto má alebo by chcel mať radosť z pohybu.

Eva Lomjanská

Pračlovek v Pohybe bol pre mňa skvelý zážitok, ktorý mi dal úplne iný pohľad na pohyb. Zistil som, ako jednoducho a zároveň hravo sa dá poriadne zapotiť pri základných pohybových aktivitách. Páčila sa mi energia, atmosféra ktorá prevládala počas kurzu. Mal som možnost sa stretnúť so super, perspektívnymi  ľuďmi. Prijemne ma prekvapila aj ranná Power Coffee, ktorá ma okamžite „nakopla“. Kurz by som rozhodne odporučil každému, kto si chce rozšíriť svoj pohybový arzenál a naučiť sa rozumnejšie, efektívnejšie a inteligentnejšie hýbať.

Dávid Eliáš

Na fitko už určite nikdy neminieš ani cent, pretože na workshope sa naučíš, ako cvičiť s vlastnou váhou tela hocikde a hocikedy. Cvičenie sa stalo zábavou – nie nudným opakovaním tých istých cvikov. Zistil som, aké sú moje aktuálne pohybové hranice/nedostatky, a naučil sa, akým jednoduchým a záživným spôsobom ich viem posunúť. Marian mi zas a znova rozšíril obzor a ukázal, že neexistuje univerzálny návod na „správne“ cvičenie – každý sme iný a musíme počúvať svoje telo. A už viem ako na to.

Tamás Fraňo
Dušan Plichta

Workshop s Marianom mi stál za všetky drobné. Nie len, že som sa úplne rozbil, ale zrazu som si uvedomil aj svaly, ktoré som asi v živote neaktivoval. A keďže mojim cieľom je univerzálnosť a pripravenosť pre rôzne športy od MTB, cez hokej až po lyžovanie, tak som veľmi ocenil komplexnu prípravu chrbtice a budovanie sily od svalov, cez fascie až po úpony. Vďaka workshopu som si teraz schopný za 30 minút efektívne zacvičiť kdekoľvek s istotou, že aj za málo času budem pripravený pre radosť z mojích športov v prírode.

Dušan Plichta

Čo je moc, to je moc. 14 rokov bojových umení a aj tak som dostal od Mariana nakladačku riešení mojich nedostatkov a problémov, na ktoré mi ŽIADEN tréner alebo sensei nevedel doteraz odpovedať. Vďaka semináru mám teraz oveľa väčší rozsah pohybu a kontrolu nad ním, čo sa priamo zobrazilo na tréningoch powerliftingu aj MMA.

Adam Gandžala

Tento workshop by som odporučil najmä ľuďom, ktorí chcú lepšie ovládať a pracovať s vlastným telom a jednotlivými svalmi. Mňa najviac zaujalo ako sa dá hravým spôsobom zbaviť plochých nôh a ako jednoducho sa dokážeme zbaviť bolesti v krčnej, hrudnej a krížovej oblasti tým, že ju rozhýbeme a aktivujeme svaly, ktoré sme doteraz nepoužívali (aspoň ja nie). Zvýšenie rozsahov v kĺboch a posilnenie úponov ako prevencia zranení sú veľmi praktické poznatky z tohto workshopu. Ďakujem za rozšírenie obzorov.

Radoslav Cabúk

REGISTRÁCIA

[contact-form-7 404 "Not Found"]

RegistráciaVyuži formulár vľavo a registruj sa na posledný ostávajúci workshop Tréning Beštie.

Ak by náhodou nefungoval, kontaktuj ma prosím na kontakt@modernypraclovek.sk. Po prijatí tvojej registrácie ťa budem kontaktovať a pošlem ti platobné údaje.

Dajme sa spolu do pohybu! Teším sa na teba v našej telocvični…

Pračlovek Mariano