#4: Najdôležitejšie suplementy 2/2

V druhej časti podcastu Najdôležitejšie suplementy sa budeme venovať horčíku, vitamínu B12 a zinku. Ako zistiť, či ich potrebuješ? Aké sú najlepšie prirodzené zdroje? Aký doplnok užívať, ak ho potrebuješ? Počúvaj dnešný podcast a zistíš. V prvej časti série som hovoril o prvých troch základných suplementoch, ktoré odporúčam veľkej časti populácie v našich končinách. Boli nimi vitamín D3, vitamín K2 a EPA/DHA (živočíšne omega-3). Ak si ju ešte nepočúval, tak odporúčam začať s ňou. Dnes pokračujeme ďalšími troma suplementami, ktoré sa ti podľa mňa oplatí zvážiť. Sú nimi dva minerály (horčík a zinok) a ďalší z dôležitých vitamínov: vitamín B12 (resp. aj jeho bratia z rodu B-komplex). Čo sa z podcastu dozvieš:

  • aké sú najlepšie prirodzené zdroje týchto živín
  • kto je najviac ohrozený nedostatkom a kto ich suplementovať nepotrebuje
  • aká je najlepšia forma suplementu
  • aké sú ich úlohy v organizme a čo spôsobuje nedostatok
  • ako môžeš vylepšiť svoj život tým, že zvýšiš ich príjem
  • na čo si dávať pozor pri týchto suplementoch

Viac v bezplatnej publikácii Suplementačný Poradca

Viac informácií v pekne usporiadanej podobe, spolu s tabuľkami obsahu daných živín v prirodzených potravinách a inými užitočnými informáciami nájdeš v mojej najnovšej publikácií Suplementačný Poradca Mini. Tú môžeš dostať spolu s publikáciou Desatoro Prikázaní úplne zadarmo, ak sa prihlásiš na odber newslettera Rady Pračloveka. Prihlásením na newsletter budeš dostávať užitočné a stručné rady 1x za týždeň (ktoré môžeš vypnúť) a k tomu maximálne 1x za týždeň update o nových článkoch, podcastoch, produktoch, workshopoch, zľavách a iných veciach zo sveta pračloveka. Samozrejme sa vždy môžeš jedným klikom odhlásiť z odberu (či už noviniek, rád, alebo oboch naraz). Mimochodom, táto verzia sa nevolá „mini“ iba tak. Na oveľa detailnejšej „PRO“ verzií momentálne pracujem (už asi pol roka) a bude to kompletný sprievodca svetom suplementov – od základných vitamínov a minerálov, cez probiotiká, až po nootropiká a adaptogény.

Odkazy z podcastu:

Aktuálne odporúčané suplementy:

ZDIEĽAJ ČLÁNOK

výživa pračloveka

Tento text je (upravený) úryvok z mojej pripravovanej publikácie Výživa Pračloveka. Ak sa ti páčil a chceš byť medzi prvými čo sa k publikácií dostanú (za najlepšiu cenu), pridaj sa na tento špeciálny newsletter a budem ťa informovať o jej vydaní. 

Top