#3: Najdôležitejšie suplementy 1/2

Suplementy

V prvej časti tohto dvojdielneho podcastu sa dozvieš o troch z najdôležitejších suplementov, ktoré osobne užívam a ktoré odporúčam väčšine ľudí. Sú to živiny, ktorých má pravdepodobne nedostatok aj človek s kvalitnou a rozmanitou stravou. Počúvaj dnešný podcast, zisti ktoré sú to a nauč sa, čo o nich potrebuješ vedieť. Dôležitá oprava: Okolo 12-tej minúty som spomínal optimálnu hladinu vitamínu D3 v krvi, pri ktorej som sa pomýlil. Správna hodnota je 50-70 ng / ml, nie 25-70. Pôvodne som chcel do tohto podcastu zhrnúť všetkých 6 základných suplementov, o ktorých som písal v mojej najnovšej publikácii “Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka” (resp. jej mini verzií, ktorú si môžeš stiahnuť nižšie). Nechcel som ale vypustiť príliš dlhý podcast (chcem ho držať v dĺžke medzi 30-50 minút) a tak som ho rozdelil na dve časti. V prvej časti sa venujem týmto suplementom:

  • Vitamín D3
  • Vitamín K2
  • EPA a DHA (živočíšne omega-3)

Sú to živiny, ktorých nedostatok je najviac rozšírený, keďže ich zdroje sú buď v určitých obdobiach, alebo oblastiach nedostupné, alebo sú pre väčšinu ľudí neatraktívne. Z podcastu sa dozvieš aké sú ich prirodzené zdroje, komu sa oplatí suplementovať, ako rozlíšiť kvalitné doplnky od odpadu, ktorým je trh zahltený, atď.

Viac v bezplatnej publikácii Suplementačný Poradca

Viac informácií v pekne usporiadanej podobe, spolu s tabuľkami obsahu daných živín v prirodzených potravinách, a inými užitočnými informáciami, nájdeš v mojej najnovšej publikácií Suplementačný Poradca Mini. Tú môžeš dostať spolu s publikáciou Desatoro Prikázaní úplne zadarmo, ak sa prihlásiš na odber newslettera Rady Pračloveka. Prihlásením na newsletter budeš dostávať užitočné a stručné rady 1x za týždeň (ktoré môžeš vypnúť) a k tomu maximálne 1x za týždeň update o nových článkoch, podcastoch, produktoch, workshopoch, zľavách a iných veciach zo sveta pračloveka. Samozrejme sa vždy môžeš jedným klikom odhlásiť z odberu (či už noviniek, rád, alebo oboch naraz).

Mimochodom, táto verzia sa nevolá “mini” iba tak. Na oveľa detailnejšej “PRO” verzií momentálne pracujem (už asi pol roka) a bude to kompletný sprievodca svetom suplementov – od základných vitamínov a minerálov, cez probiotiká, až po nootropiká a adaptogény.

Odkazy z podcastu:

Aktuálne odporúčané suplementy:

Ďalšie zdroje

ZDIEĽAJ ČLÁNOK

výživa pračloveka

Tento text je (upravený) úryvok z mojej pripravovanej publikácie Výživa Pračloveka. Ak sa ti páčil a chceš byť medzi prvými čo sa k publikácií dostanú (za najlepšiu cenu), pridaj sa na tento špeciálny newsletter a budem ťa informovať o jej vydaní. 

Začni diskusiu na forum.modernypraclovek.sk

Top