mariano
Zakladateľ NWNS Academy, autor publikácií Princípy Pračloveka a Kuchyňa Pračloveka Som moderný pračlovek posadnutý neustálym zlepšovaním samého seba. Či už ide o zdravie, kondíciu, efektivitu práce, výkon mozgu alebo stav mysle, neustále hľadám spôsoby ako ich vylepšiť a zvýšiť tak kvalitu svojho života. Mojim poslaním je tieto poznatky šíriť do sveta a pomáhať ľuďom byť lepší ako včera - okrem iného prostredníctvom tohto blogu a našej pohybovej Akadémie. Ak ma chceš spoznať, prečítaj si niečo o mne.

Comments (10)

 1. Ahoj Marián. Ako často si dávaš 2-3 dňovú hladovku?

  1. Ahoj. Je to veľmi nepravidelne, približne raz za mesiac.

 2. Ahoj a ďakujem za podcast. Je to pre mňa výborná forma získavania informácii.
  Chýbali mi tam informácie o príjme tekutín. Predpokladám iba vodu. Radšej menej, až si telo povie, alebo sa netreba obmedozvať? Je v tom rozdiel u kratších a dlhších hladoviek.

  1. Ahoj. V príjme tekutín sa neobmedzuj, no zas to netreba ani preháňať. Také dobré merítko je podľa mňa udržiavať si svetložltý moč. Pri hladovke najlepšie voda, resp. bylinné čaje, no ja si dávam aj kávu.

 3. Super počúvanie, logické. Ďakujem!!! Jedno jediné u mňa nefunguje a to je viazať sa na čas.

  1. Ani u mňa. Preto používam vždy to, čo sa mi práve hodí najviac. Občas sa, žiaľ, ani prvý level nezadarí (ukončiť jedenie 3 hod pred spánkom). Niekedy zas hladujem dva dni bez problémov. Väčšina dní je niečo medzi…

 4. Ahoj ja by som sa chcel opýtať, ako to je z hladovkou keď trénujem skoro každý deň a niekedy aj dvojfazovo.

  1. Ahoj. Určite by som nehladoval medzi tréningmi, hlavne ak sú náročné. Hlavné jedlo by som dal po druhom tréning. Podrobnosti závisia od mnohých faktorov, ako rozostup medzi tréningami, čas, druh, náročnosť tréningov atď. Možno téma na ďalší podcast 🙂

 5. Ahoj Marian, podcast sa zial neda prehrat.

  1. Díky za upozornenie, už by to malo fičať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit