#1: Hladovanie s rozumom

Hladovanie

Prvá epizóda podcastu sa venuje otázke hladovky. Dozvieš sa z nej prečo je v určitej forme hladovka prakticky nevyhnutná pre každého kto chce byť dlhodobo zdravý a ako ju s ľahkosťou zakomponovať do svojho života.

Úvod do podcastu

Ešte skôr než sa pustíš do prvej obsahovo nabitej epizódy podcastu, čekni si hlavnú stránku podcastu, kde nájdeš aj úvodnú epizódu. Z nej sa dozvieš čo od podcastu môžeš očakávať a prečo som s tým vlastne začal.

Prečo hladovanie a čo sa dozvieš z tohto podcastu

Hladovke som venoval jednu celú kapitolu vo svojej publikácií Princípy Pračloveka. Je to jeden z desiatich základných pilierov kvalitného života. Jednoducho si myslím, že stráviť väčšinu času „nakŕmený“ je z evolučného hľadiska úplne neprirodzené a tvoje telo na to nebolo stavané. V tejto epizóde sa dozvieš:

  • aké sú výhody hladovania a prečo je v určitej podobe hladovka potrebná pre každého kto chce byť zdravý
  • ako sa záujem mať veľké svaly bije so záujmom žiť dlho a byť zdravý
  • aké sú dve základné princípy hladovky, ktoré vieš aplikovať veľmi ľahko a získaš z nich veľkú časť benefitov
  • ako využiť benefity hladovania aj keď prijímaš potravu
  • či je vhodné hladovať dlhšie obdobia a do akej dĺžky to má najväčší zmysel
  • či je hladovka vhodná aj pre ženy
  • či je vhodné trénovať aj v dni keď držíš dlhšiu hladovku
  • ako ukončiť hladovku

Ospravedlňujem sa za občasné zrnenie v nahrávke, dobudúcna sa to posnažím odstrániť.

Užitočné odkazy

V podcaste som spomínal „čerstvo pomletú organickú kávu“. Už roky som verný Power Coffee od značky Powerlogy. Od tejto značky používam takmer všetky produkty. V epizóde som spomínal aj MCT olej, ktorý už je nasadený aj v mojom eshope. Spomínané „grass-fed“ maslo zoženieš na Slovensku, žiaľ, asi iba od farmárov. Vo svete (aj u našich susedov) sa predáva značka Kerrygold, ktorú osobne používam už tiež roky a zatiaľ som lepšie nenašiel. Ja ho kupujem v Rakúsku. Ak máš ešte nejakú otázku ohľadom hladovania, hoď komentár nižšie a rozbehni diskusiu.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK
Top