Pračlovek Kempuje

pk-page-banner

Štvordňový pohybovo-vzdelávací kemp v krásnej slovenskej prírode

Pračlovek Kempuje je štvordňový pohybovo-vzdelávací kemp s našlapaným programom, na ktorom ti odovzdám to najlepšie z môjho sveta pohybu a životosprávy.

Môžeš sa tešiť na:

– rôzne prednášky z oblasti stravovania, životosprávy, či biohackingu
pohybové workshopy zamerané na zlepšenie tvojej mobility, sily, výkonu a odolnosti
hravé tréningy, kde sa zabavíš a zároveň zlepšíš svoje pohybové schopnosti
spoločnú prípravu jedla zo zabezpečených kvalitných surovín
debaty pri kvalitnej rannej kávičke, či “adaptočaj o piatej”
– večerné opekačky
nové priateľstvá s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi
– kopu inšpirácie, nových vedomostí a zábavy

To všetko v prostredí krásnej slovenskej prírody v dedinke Jabloňové, priamo v Karpatských lesoch.

Povedali o tábore Pračlovek Kempuje

 • Mariano vďaka, fakt veľa som sa tu naučila prekonala som mnohé svoje hranice - plno vecí som skúšala už predtým, ale nešli mi, ale tu akoby som prekonala svoj strach (možno práve vďaka pozitívnej energii). Spoznala som ľudí s podobným "postihnutím" (rozumej vierovyznaním). Myslím, že každý si tu našiel to svoje. workshopy boli zaujímavé, cviky boli výživné - vybláznili sme sa hlavne pri hravých pohyboch. Celkovo hodnotím na výbornú.

  Hanka Neuschlová
 • PK je super akcia kde som sa dozvedel kopu nových vecí ohľadom pohybu, stravovania a celkovo životosprávy. Určite odporúčam každému, kto sa chce dostať na ďalší level.

  Dávid Ď.
 • Pračlovek kempuje, pračlovek drepuje, pračlovek repuje - akokoľvek to nazveš, jednalo sa o super akciu, kde sa stretli super ľudia naladení na rovnakej vlne. Sám som váhal, či ísť alebo nie, no teraz viem, že keby som nešiel, ľutoval by som. Zistil som, kde sú moje nedostatky v tréningu, čiže na čom zamakať a konečne som sa aspoň na pár dní necítil, že nie som z tohto sveta. Dúfam, že sme sa nevideli naposledy.

  Juro S.
 • Kemp s pračlovek bol naozaj mega. Okrem hodnotných vedomostí a zručností som tu stretol super partiu radostne "divných" ľudí, ktorí sa nečudujú mojim stravovacím návykom. Naučil som sa tu mnohé nové praktické veci do života, prežil som kopec zábavy, nachytal "déčko" a dobre som sa najedol. Ďakujem za pokorný prístup a každému zúčastnenému za jeho osobný vklad.

  Daniel
 • Kemp s Pračlovekom bol absolútne skvelý. Neuveriteľne ma tešilo, že som videl ľudí posadnutých tým istým smerom ako ja. Keď skúšam stojku na záhrade sám, je to trošku stresujúce. ale keď vidím, ako ľudia okolo mňa robia to isté, tak ma to posúva a smeruje bližšie k poznaniu. Skvelá a pozitívna energia čo tu kolovala je úplne motivujúca a správne smerujúca. Zistil som, že mám veľa nedostatkov a tým, že o nich viem, môžem s nimi pracovať a tým sa stať lepšou verziou samého seba. Ďakujem!

  Tibor M.
 • Spočiatku som sem nechcela ísť, bála som sa neúspechu a výsmechu. Kemp a ľudia v ňom mi však dali novú motiváciu a chuť začať makať. Každý niekde začal, ja začínam teraz! Marián, si super tréner, inštruktor aj človek. Pokojný, slušný a trpezlivý. Nenútiš, ale motivuješ. Poúčaš, ale nekritizuješ. Kiež by takýchto "telocvikárov" bolo viac.

  Vicky J.
 • Perfektne strávený predĺžený víkend. Výživný pohyb, funkčná strava, príjemný, podobne zmýšľajúci ľudia.

  Erik R.
 • Hneď, ako Marian posielal anketu ohľadne záujmu o kemp som dúfala, že ho uskutoční. Tento kemp bol najkrajším a najužitočnejším zážitkom leta, aj keď leto ešte len začalo, viem, že to tak bude. Stretnutie so zakladateľom Princípov Pračloveka je pre mňa veľmi podstatné pri rozhodovaní, či ho nasledovať, alebo nie. To čo som počula, videla, skúšala, trénovala a varila, mi dá všetko pre to, aby som pne mohla využiť svoj potenciál a dosiahnuť môj cieľ. Marian nás naučil ako vyťažiť zo života čo najviac. Úžasné dychové cvičenia, perfektné recepty, cviky a rady do života. Byť medzi ľuďmi s podobným zmýšľaním a cieľmi, bol obrovský bonus a zážitok. Prijala by som druhú časť kempu. Ten, kto sa zúčasní, neoľutuje. Ďakujem Marian, za všetko, čo si pre našu komunitu urobil, a dúfam, že sa ešte stretneme.

  Claudia Žitňáková
 • Kemp bol vynikajúci. Nad moje očakávania. Psychohygiena a únik z reality. Užívanie si prítomného okamihu v spoločnosti ľudí túžiacich po progrese, hľadajúcich odpovede a posúvajúcich svoje hranice. Rád by som si to celé zopakoval.

  Ivan Z.
 • Štvordňový pohybovo-vzdelávací kemp v krásnej slovenskej prírode s perfektnými ,,praľuďmi", trénermi a s fantastickým programom! So spokojným a vďačným pocitom vyhlasujem, že to stálo za to! Štyri hodnotné dni, ktoré mi toho dali nesmierne veľa, pri čom sa moja láska ku kvalitnému pohybu prehĺbila ešte viac. Nech sa movement, a celkovo umenie pohybu stáva čoraz väčším fenoménom aj vďaka takýmto ľuďom a kvalitným športovým dovolenkám a akciám, ktoré sa na Slovensku/mimo neho organizujú!

  Veronika G.

Dolaď svoju životosprávu pre kvalitnejší život

Jedným z cieľov kempu je odovzdať ti praktické infomácie o vyladení tvojej životosprávy pre celoročný optimálny (fyzický aj mentálny) výkon, úžasnú postavu a pocit zo života, ako aj dlhodobé zdravie – skrátka pre tvoj kvalitnejší život.

Povieme si niečo o výžive, spánku, ale aj menej známych faktoroch, ktoré ťa silno ovplyvňujú, ako je dýchanie, stres, či pobyt v prírode. Naučím ťa aj ako hacknúť neduhy modernej doby, ktoré ťa oberajú o zdravie a ako posunúť kvalitu svojho života na ďalší level (okrem iného) použitím tých správnych suplementov. Môžeš sa tešiť aj na ranné otužovanie, či dýchacie cvičenia.

Domov prídeš plný inšpirácie a nových vedomostí.

Hýb sa lepšie a buď so svojim telom spokojný

Pohyb je extrémne dôležitou súčasťou života Moderného Pračloveka. Nie je to len o metabolickom, či silovom tréningu, ale aj o schopnosti vykonávať bežné aktivity s ľahkosťou, hrať sa a znovu objaviť radosť z pohybu.

Preto si na kempe ukážeme aké základné pohybové schopnosti chýbajú väčšine ľudí (vrátane hlbokého drepu) a ako ich obnoviť, naučím ťa techniky na zlepšenie mobility, na ktoré sa bežný strečing ani nechytá a povieme si aj o tom, ako posilniť svoje telesné štruktúry a stať sa “nezničiteľným”.

Okrem tréningov a workshopov si vyskúšame aj zábavnejšie formy pohybu. Budeme riešiť rôzne pohybové hádanky a hry vo dvojiciach, či skupinkách a ukážeme si aj ako rozvíjať svoju koordináciu pomocou jednoduchých nástrojov ako loptičky, či poiky.

Popracujeme aj na sile (aj) pomocou môjho obľúbeného nástroja na jej rozvoj – gymnastických kruhov. Tie ti budú spolu s ďalšími pomôckami a hračkami k dispozícií počas celého kempu.

Môžeš si byť istý, že z kempu nových zručností (a bez svalovky) neodídeš.

Nauč sa ako si jednoducho pripraviť zdravé a chutné jedlo

Moderný Pračlovek nemusí byť žiadny šéfkuchár, aby bola pre neho každá večera ako malý sviatok. Stačí dodržať zopár zásad pri jej príprave a už nikdy ťa tvoje jedlá nebudú nudiť.

Na kempe si budeme spolu vyrábať jednoduché pračlovečie pokrmy na štýl Kuchyne Pračloveka. Zabezpečím pre teba tie najkvalitnejšie suroviny z overených zdrojov, ktoré si spolu pripravíme. Môžeš sa tešiť na veľké spoločné hostiny a opekačky.

Pre koho (nie) je tento kemp

Tento kemp je určený každému, kto sa zaujíma o to, ako žiť život aktívne a naplno: s plným dúškom energie a bez zdravotných problémov. Ak chceš zvýšiť svoj mentálny, či fyzický výkon, naučiť sa ako zdravšie žiť a lepšie sa hýbať, či sa len zabaviť výživným pohybom v krásnom prostredí so spriaznenými ľuďmi, určite svoju účasť neoľutuješ.

Neodporúčam ti prihlásiť sa, ak tvojim jediným cieľom je schudnúť, alebo ak ťa nebaví pohyb ako taký. Pokiaľ si vegetarián, či vegán, stále ti účasť na kempe môže dať veľa, no budeš si musieť zabezpečiť svoje vlastné zdroje bielkovín.

Detaily a registrácia

Čo sa týka ubytovania, budeme všetci bývať vo vlastných stanoch, ktoré si postavíme na trávnatej lúke v športovom areáli. Každý by mal mať so sebou všetko, čo potrebuje k prespatiu. Odporúčam okrem stanu minimálne spacák, nejakú deku a pre istotu aj pršiplášť a termoprádlo. K dispozícií budeme mať normálne záchody, sprchy a kuchyňu. Areál je v obci Jabloňové, asi 25 minút od Bratislavy.

Pokiaľ ide o stravu, ako som spomínal, všetky suroviny zabezpečím a budeme si ich pripravovať spoločne. Prvé jedlo bude až okolo obeda (dovtedy budú k dispozícií nejaké drobnosti), takže ak nie si zvyknutý preskočiť raňajky (ktoré budú iba v podobe kávy / čaju s tukom), odporúčam ti priniesť si niečo navyše.

Počas celého trvania kempu sa s prestávkami budú konať rôzne workshopy, tréningy, diskusie, prednášky, spoločné prechádzky v prírode a iné aktivity. Žiadna z nich ale nie je povinná. Ak sa práve koná niečo, čo ťa nezaujíma, môžeš sa zahrať s dostupnými hračkami a pomôckami, ktoré ti budú k dispozícií, ísť sa prejsť do lesa, alebo len tak odpočívať.

Trvanie kempu je 4 dni. Príchod do areálu je prvý deň (štvrtok) od 12:00 do 16:00. Potom sa začínajú prvé aktivity. Posledné aktivity budú v nedeľu doobeda a popoludní sa postupne odchádza z areálu.

Pridaj sa na Kemp Pračloveka 2017

Tento rok sa už kemp konať nebude. Ak máš záujem, zadaj svoju emailovú adresu a pridaj sa na zoznam záujemcov o budúcoročný kemp. Termín sa dozvieš hneď ako to bude možné a budeš sa môcť registrovať medzi prvými za zľavnenú cenu. Táto registrácia je nepovinná.

Vypredané

O autorovi

Marián Černý

Zakladateľ No Will No Skill a NWNS Academy, autor publikácie Princípy Pračloveka Som moderný pračlovek posadnutý neustálym zlepšovaním samého seba. Či už ide o zdravie, kondíciu, vzhľad, efektivitu práce, výkon mozgu alebo stav mysle, neustále hľadám spôsoby ako ich vylepšiť a zvýšiť tak kvalitu svojho života. Mojim poslaním je tieto poznatky šíriť do sveta a pomáhať ľuďom byť lepší ako včera - okrem iného prostredníctvom tohto blogu a našej Akadémie. Ak ma chceš spoznať, prečítaj si niečo o mne.