squat

Začni so životom Moderného Pračloveka

Život Moderného Pračloveka je umenie kombinácie spôsobu života v 21. storočí so životným štýlom našich pradávnych predkov. Cieľom je žiť dlhý, naplnený a šťastný život v zdravom a pohybovo zdatnom tele.

Moje meno je Marián Černý a som tu preto, aby som ťa naučil ako aplikovať princípy životosprávy, na ktoré sme boli evolúciou naprogramovaní, a zároveň ako využiť vychytávky modernej doby na zlepšenie svojho života. Skrátka ako si zobrať to najlepšie z moderného aj z prehistorického sveta.

Dovoľ aby som ti predstavil štyri oblasti, ktorým sa venujem, a pomocou ktorých ti pomôžem posunúť svoj život na ďalší level:

ŠTYRI PILIERE KVALITNÉHO ŽIVOTA

#1:STRAVA A DOPLNKY

big-stravaPrvý krok pre zlepšenie kvality svojho života je dodať svojmu telu živiny, ktoré potrebuje na svoje dlhodobé a správne fungovanie. Naučíš sa napríklad aj to, že nekŕmiš iba svoje bunky, ale aj obrovský počet mikroorganizmov v tvojom čreve, ktoré majú obrovský vplyv na tvoje fungovanie. Zistíš aj, že rovnako dôležité ako “čo jesť” je “kedy nejesť”.

Dozvieš sa aké potraviny ti pomôžu zlepšiť mozgovú činnosť, náladu a motiváciu, zvýšiť svalový výkon, urýchliť regeneráciu posilniť imunitu a predĺžiť život.

V prvom rade verím, že základ je prirodzená a celistvá strava. Tiež si ale uvedomujem, že, bohužiaľ, už dnes potraviny obsahujú oveľa menej živín ako kedysi a pre optimálne fungovanie ich treba dopĺňať aj inými spôsobmi. Preto ťa naučím aj to, ako zlepšiť svoj život pomocou doplnkov výživy.

Tejto téme sa venujú články v kategórií Strava a doplnkyRecepty, či publikácie Princípy Pračloveka a Kuchyňa Pračloveka

#2:TRÉNING A POHYB 

big-pohybRovnako ako výživné potraviny je pre tvoje telo dôležitý aj výživný pohyb. Vďaka nemu budeš svoje telo udržiavať bez bolestí a budeš sa vedieť hýbať s ľahkosťou a s radosťou aj v starobe. Naopak, bez neho bude tvoje telo tuhnúť, predčasne starnúť, bude krehké a ľahko zraniteľné.

Verím, že tréning je iba doplnok k výživnému pohybu a hodinou tréningu denne neodčiníš celý zvyšok dňa bez aktivity. Tak isto ako doplnky výživy je ale veľmi užitočný a môže ti pomôcť zlepšiť náladu, udržiavať pevné kosti a v neposlednom rade aj dobre vyzerať.

Naučím ťa ako si vybudovať silné telo, ktoré ti bude slúžiť až kým si po teba nepríde zubatá. Telo, ktoré je odolné voči zraneniam a stáva sa každým dňom odolnejším. Telo, ktoré je mobilné a ohybné a s ktorým sa môžeš hýbať tak, ako len chceš.

Tejto téme sa venujú články v kategórií Tréning a Pohyb a publikácia Princípy Pračloveka. Ak si z Bratislavy, dávam ti do pozornosti našu telocvičňu No Will No Skill Academy, kde dostaneš najkvalitnejšie pohybové vzdelanie.

#3:ŽIVOTNÝ ŠTÝL

big-stylĎalším kľúčom ku zdravému telu a mysli sú aktivity, ktoré vykonávaš denno-denne. Inak povedané: si to, čo robíš každý deň. Patria sem činnosti ako spánok, pobyt v prírode, chôdza na boso, meditácia a iné dôležité návyky, ktoré robia obrovský rozdiel v tom, ako sa počas dňa cítiš – fyzicky aj psychicky. Až keď máš doladené všetky faktory zdravého životného štýlu v súlade s prírodou, môžeš žiť skutočne kvalitný život a naplniť svoj plný potenciál.

Na túto tému sa môžeš vzdelávať pomocou článkov v kategórií Životný štýl a mojej publikácie Princípy Pračloveka.

#4:OSOBNOSTNÝ ROZVOJ

big-osobnostKeď už budeš mať zvládnuté predchádzajúce piliere kvalitného života, budeš cítiť potrebu dosiahnuť niečo viac a byť užitočný pre spoločnosť. Moderný Pračlovek chce byť efektívny a produktívny, aby mohol zvyšovať kvalitu svojho vlastného života tým, že slúži ostatným ľuďom. Zlepšenie pamäte, efektívnejšie vykonávanie bežných činnosti ako čítanie, písanie, či komunikácia s ľuďmi, zvýšenie IQ a rôzne formy trénovania mozgu sú podľa mňa štvrtým pilierom kvalitného života.

Tejto oblasti sa venujú moje články v kategórií Osobnostný rozvoj.

TVOJ ŠTART DO ŽIVOTA MODERNÉHO PRAČLOVEKA

Na nakopnutie tvojej cesty za kvalitnejším životom som pre teba pripravil 3 bezplatné zdroje:

1. Newsletter Rady Pračloveka

Tento newsletter obsahuje sériu stručných a praktických rád, ktorých prečítanie ti nezaberie viac ako 5 minút a ktoré môžeš okamžite aplikovať do svojho života. Budú ti chodiť raz do týždňa a môžeš sa z nich kedykoľvek odhlásiť.

2. Publikácia Desatoro Prikázaní Moderného Pračloveka

Túto zhruba 60 stranovú publikáciu získaš úplne zadarmo, keď sa prihlásiš na Rady Pračloveka. Obsahuje 10 princípov, ktoré ak budeš dodržiavať, citeľne zlepšíš svoje zdravie a fyzickú kondíciu.

3. Publikácia Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka (mini)

V tejto publikácií sa dozvieš všetko potrebné o šiestich dôležitých živinách, ktoré sa podľa mňa oplatí suplementovať pre zvýšenie kvality svojho života: ako ich získať zo stavy, ale aj to, ako si vyberať vhodné suplementy.

Okrem mojich najlepších rád ti budem posielať aj upozornenia o najnovších článkoch a iných dôležitých veciach (tieto môžeš tiež vypnúť). Pridaj sa na newsletter hneď teraz pomocou formulára nižšie a ostaňme v kontakte.

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit

DOPLNKY

Ak hľadáš ultimátny zdroj suplementov a superpotravín v najvyššej dostupnej kvalite, tak nemusíš hľadať ďalej. Do Eshopu Pračloveka pridávam iba tie najlepšie produkty, aké v Európe môžeš dostať. Čistota, vysoká účinnosť a vstrebateľnosť sú na prvom mieste. Z každého druhu produktu nájdeš iba jeden – ten najlepší. Ak nájdem lepší, ihneď ho vymieňam.

Doplnky a superpotraviny, ktoré sám užívam a odporúčam nájdeš v mojom Eshope

PUBLIKÁCIE

Ak sa ti páčia informácie, ktoré si prečítaš v newsletteri, článkoch, či publikácií Desatoro Prikázaní, môžeš svoje vedomosti posunúť na ďalší level. Na tomto webe nájdeš aj niekoľko ďalších, platených publikácií v digitálnej a tlačenej podobe, ktoré som pre teba vytvoril za účelom zhrnutia mojich rokmi nadobudnutých vedomostí otestovaných v praxi.

Viac o týchto publikáciách si môžeš prečítať na stránke Publikácie.

Zoznám sa s Domkou

Pračlovečica Dominika je moja manželka, ktorá mi pomáha pri tvorbe tohto webu a s ďalšími pračlovečími aktivitami.  Napísala väčšiu časť publikácie Kozmetický Poradca Moderného Pračloveka, ktorá ti pomôže nahradiť toxické kozmetické prípravky neškodnými alternatívami

Domka je tiež pohybový fanatik a jej kuchynské výtvory sú jednoducho famózne. Aj preto aktuálne pracuje na kuchárke s Pračlovečími dezertami, ktoré budú zdravé a megachutné.

Domka prispieva svojimi receptami a návodmi aj do newsletterov a odpisuje na veľkú časť emailov.

SPOZNAJ NAŠU FILOZOFIU

Ak chceš zistiť viac o filozofií Moderného Pračloveka, tak si klikni na stránku Filozofia. Zistíš ako vzniklo celé hnutie Moderný Pračlovek, čo je za ním, ako vnímam pohyb, či úspech a čím sa riadim pri tvorbe svojho životného štýlu, ale aj pri získavaní a odovzdávaní informácií.

ZAPOJ SA DO DEBATY

Nezabúdaj, že sme tu hlavne pre teba a tvoj rozvoj. Ak máš otázku, alebo pripomienku k akémukoľvek článku, budem rád ak sa o ňu podelíš v komentároch. Ak potrebuješ s niečím pomôcť, môžeš nám napísať pomocou kontaktného formulára. Ak máš zaujímavú otázku, možno ju aj s odpoveďou zverejním v sekcií Opýtaj sa Pračloveka.

Ak chceš so mnou ostať v kontakte, tak sa určite nezabudni pridať na newsletter a sledovať ma na sociálnych sieťach (Facebook / Instagram).