mariano
Som náčelník kmeňa Moderných Praľudí posadnutý neustálym zlepšovaním samého seba. Či už ide o zdravie, pohybové schopnosti, kondíciu, efektivitu práce, výkon mozgu alebo stav mysle, neustále hľadám spôsoby ako ich vylepšiť a zvýšiť tak kvalitu svojho života. Mojim poslaním je tieto poznatky šíriť do sveta a pomáhať ľuďom byť lepší ako včera, predovšetkým prostredníctvom tohto blogu.

Komentáre (2)

 1. Zdravím, Prosím o odpovede na tieto 4 otázky:
  1) Vraj melatonin sa automaticky začne vilučovať o 21:00 do asi 9:00 ráno Ak chodím spať o 21:00 mal by som taktiež napr 2h znizovať modre svetlo od 19:00? Alebo to platí hlavne od 21:00?

  2) Ak je zima a vonku je tma az do 8h rannej tak ako zabezpečím pre svoje telo dostatok modrého svetla aby sa naštartovalo? cez nejaké elek. zariadenie? Vedel by si poradiť napr aj nejakú apku na smartfon ktorá zvýši modré svetlo?

  3) Mohol by si pridať do E-shopu k tím okuliarom aj masku na spanie ktorú maž ty osvedčenú? jednak preto lebo rád by som to obiednal jednou obiednávkou a ušetril tak aj poštovné a čas. A aj preto lebo by som finančne podporil radšej teba kedže ptm by som dostal ešte viacej pridanej hodnoty ktorú vďaka tomu vytvoríš…

  4) Mohol by si sem pridať tvoj odkaz pre tvoju osvedčenú apku na to zniženie modreho svetla a taktiež aj pre windows pc?

  Ďakujem.

  1. Ahoj Juraj. Skúsim 🙂
   1. Fúha, takýto presný odhad by som si teda netrúfol dávať. Cirkadiánne hodiny sa riadia hlavne prítomnosťou svetla v prostredí, nie našimi hodinkami (aj keď sú priamo na ruke 🙂 ). Podľa mňa je vhodné umelé modré svetlo znižovať vždy a obzvlášť keď je ho oveľa viac ako toho prirodzeného (tj. večer pred spaním z telky a pod). Ja osobne to riešim tak cca hodinu pred spaním svojimi oranžovými okuliarmi (dostať ich aj v eshope).
   2. Znova, kľúčom je aby to svetlo bolo prirodzené, ktoré obsahuje aj infra spektrum. Sú nejaké zariadenia, ktoré toto simulujú, ale zatiaľ ich nemám odskúšané a neviem odporúčať nič konkrétne. Moje riešenie na teraz je počkať na východ slnka a vystaviť sa dennému svetlu hneď ako to je možné.
   3. To som chcel, ale dostal som negatívnu odpoveď od distibútorov. Už nejakú dobu používam SleepMaster… možno v budúcnosti sa niečo podarí, ale v blízkej dobe to asi nebude (sú teraz iné priority). Každopádne ďakujem a veľmi si cením tvoj prístup 🙂
   4. Na PC (Win 10) používam momentálne vstavané riešenie, ktoré je najjednoduchšie (menej softvéru je pre mňa lepšie). Pre iné systémy, alebo ďalšie funkcie si čekni f.lux, alebo Iris. Tieto 2 sú tuším aj na Android. Skúšal som f.lux, no funguje iba ak máš root a mne padal (na PC fungoval super). Teraz mám nainštalovaný Twilight, no nie som úplne spokojný, lebo neprekryje notifikačnú lištu (k tomuto asi treba root na čistom Androide, mimo Pixel mobilov). Niektoré telefóny už majú vstavané riešenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit