mariano
Som náčelník kmeňa Moderných Praľudí posadnutý neustálym zlepšovaním samého seba. Či už ide o zdravie, pohybové schopnosti, kondíciu, efektivitu práce, výkon mozgu alebo stav mysle, neustále hľadám spôsoby ako ich vylepšiť a zvýšiť tak kvalitu svojho života. Mojim poslaním je tieto poznatky šíriť do sveta a pomáhať ľuďom byť lepší ako včera, predovšetkým prostredníctvom tohto blogu.

Komentáre (2)

  1. Skvely clanok vdaka! Zaujimal by ma tvoj nazor na slaninu z pohladu toho ze sa radi medzi spracovane potraviny- je udena, nadopovana rychlosolami a tiez karcinogenmi kt su vedlajsi efekt udenia. Rovnaku dilemu mam aj s klobasou aj ked je domaca. Aj napriek tomu odporucas jest denne?lebo nutricne zlozenie moze byt ok, ale nie som si ista ci v pripade udenin je dobre konzumovat ju kazdy den 🙂

    1. Ahoj. Je pravda, že slaninu by som určite nepovažoval za superpotravinu. Názory na jej karcinogénne účinky sa líšia, no ja si myslím že tu platí to isté ako pre každú inú potravinu: nie je slanina ako slanina. Nie všetky sú nadopované umelinami, čiže určite záleží na tom, ako sa tá slanina pripravovala a z akých prasiat pochádza.

      Koniec koncov aj tu záleží od kontextu. Dáš si, hoci aj denne, kus domácej slaninky ku šetrne osmaženým vajíčkam od kureniec z voľného výbehu a ku tomu kopu kvasenej kapusty a medvedieho cesnaku; alebo si dáš slaninu z obchodu, k tomu nejaké lacné mäso usmažené do čierna s hranolkami a kečupom s glukózovo-fruktózovým sirupom?

      Slanina chutí super a pokiaľ jej potenciálne nepriaznivé účinky vykompenzuješ mnohými pozitívnymi návykmi, myslím si, že sa jej nemusíš vzdávať. Teda ja sa jej vzdať určite nechystám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit